Rozwój polskiej wsi. Zatwierdzono KPO obszarów wiejskich

Artykuł
Około 4 miliardów 700 milionów euro trafi na polską wieś w ramach inwestycji z unijnego Funduszu Odbudowy
Fot. pixabay/acandraja

Zatwierdzono KPO dla rozwoju wsi. Zaplanowane działania będą związane z cyfrową transformacją oraz wspieraniem rozwiązań proekologicznych. W piątek zakończył się cykl konsultacji społecznych w tej sprawie.

- Jeśli chodzi o rozwój wsi, planuje się środki na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Na ten cel zaprogramowano 204 miliony euro. Przeszło 1,4 miliarda planuje się przeznaczyć na Internet szerokopasmowy. Będą też pokaźne środki na rozwój przetwórstwa i prowadzenie sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa rolnego - tu będzie nie mniej, niż pół miliarda euro - powiedziała Wanda Klepacka z departamentu strategii resortu rolnictwa.

- Inwestycje z Krajowego Planu Odbudowy programowano tak, by były to działania uzupełniające względem planu strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej UE - dodała Klepacka.

Wanda Klepacka z departamentu strategii resortu rolnictwa zaznaczyła, że w obydwu przypadkach KE sugeruje kierunek programowanych rozwiązań i nastawienie ich na poprawę standardów produkcji wraz z aspektami ekologicznymi.

KPO musi zostać przekazany do akceptacji Komisji Europejskiej do końca miesiąca. Z kolei KE będzie miała dwa miesiące na zatwierdzenie planu.

Źródło: pr24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy