Przejdź do treści
09:43 Sztab Generalny: od połowy sierpnia do końca września na drogach wzmożony ruch pojazdów wojskowych
09:15 Wojsko: według wstępnych ocen - obiekt znaleziony w woj. lubelskim może stanowić element starego silnika
07:44 USA: Huragan Erin osłabł, ale wciąż jest niebezpieczny. Najbardziej zagrożona Karolina Północna
06:24 Włochy: Polscy policjanci w patrolach z karabinierami w Wenecji
06:19 USA: Biały Dom uruchomił oficjalne konto na TikToku
04:13 Brazylijskie media: nielegalnie wydobywane złoto szerokim strumieniem płynie do Chin
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

TVP go nie chce, a Powstańcy nie wyobrażają sobie koncertu bez niego. Tomasz Wolny komentuje zamieszanie

Źródło: instagram.com/@tomaszwolny_tej

Po zamieszaniu wokół koncertu (Nie)zakazanych głos zabrał Tomasz Wolny. Odpowiada Powstańcom i wyjaśnia, że z jego strony nie ma żadnych przeszkód, by wrócić.

Powstańcy Warszawscy wystosowali list do władz TVP w likwidacji i dyrekcji Muzeum Powstania Warszawskiego. Ich apel był prosty, ale mocny: chcą, by Tomasz Wolny wrócił do prowadzenia koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Dla wielu z nich dziennikarz to nie tylko konferansjer, ale wręcz przybrany wnuk – jak sami podkreślają w liście.

Wolny prowadził to wydarzenie przez siedem lat. W zeszłym roku został zastąpiony przez Jana Młynarskiego, co wzbudziło spore kontrowersje. Teraz, na trzy tygodnie przed kolejną edycją koncertu, sprawa znów wraca na tapet. Milczenie ze strony TVP i Muzeum trwa, ale dziennikarz nie zamierza siedzieć cicho.

W emocjonalnym wpisie na Instagramie zatytułowanym „Czuwaj Wiaro” odpowiedział Powstańcom i wyłożył, jak wygląda sytuacja z jego strony. Podkreślił, że nie jest związany z żadną telewizją i „jest wolny”. „Dla mnie wola Powstańców to świętość. Zero dyskusji, zero niuansowania” – podkreślił w poście.

Wolny przypomniał też, że koncert nie musi być transmitowany przez TVP. Muzeum Powstania ma możliwość emisji w innych stacjach, więc – jak stwierdził – problem leży nie w technice, a w polityce. Do swojego wpisu dodał zdjęcie z wizyty Powstańców i wolontariuszy w Pałacu Prezydenckim, z dopiskiem: „Okazja by ogrzać się w blasku prawdziwych gwiazd, co niezmiennie, przy każdej okazji – każdemu polecam”.

Sytuację skomentował także Tomasz Kammel w nagraniu na Kanale Zero. Jak zaznaczył, Wolny powinien być oczywistym wyborem: „To harcerz, społecznik i wręcz obsesyjny patriota. Dobry konferansjer, dla którego powstańczy koncert to nie tylko projekt kończący się przelewem. To osobista misja”.

Kammel przypomniał, że w czasie pandemii Wolny osobiście dostarczał pomoc starszym i chorym Powstańcom. „Oni go nie lubią, tylko kochają. Jest dla nich kimś więcej niż panem z telewizji. Jest ich prawdziwym przyjacielem” – powiedział dziennikarz.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

 

Wiadomości

Uwaga: w wodzie gazowanej może być szkło!

Niezidentyfikowany obiekt spadł w Osinach, doszło do eksplozji. Jest komunikat armii

Winkler w Radiu Republika: siła Trumpa, słabość Europy

Wspólne policyjne patrole polsko - włoskie w Wenecji

Dzieci zaraz wracają do szkół, a tam trwa zapaść! Brak nauczycieli, problemy z arkuszami organizacyjnymi

Mohamed Salah najlepszym piłkarzem Premier League 2024/25

Wilk o gigantycznym długu publicznym: to tak, jakby sąsiad kupił wszystko na kredyt

Wielka wyprzedaż zawodników w Chelsea!

Zaczepne pytanie sędzi Krystyny Pawłowicz

TRZEBA ZOBACZYĆ!

PILNE: Wybuch w Osinach. Na pole kukurydzy spadł niezidentyfikowany obiekt

Dlaczego Donald Tusk znowu milczy?

Rozbito gang nielegalnie handlujący lekami

Czeka nas inwazja szczurów? Są już wielkości kota

Rekordowa przemoc w Brukseli: mieszkańcy boją się o swoje życie

Rybak rozwiązał trwającą 60 lat tajemnicę zaginięcia

Najnowsze

Uwaga: w wodzie gazowanej może być szkło!

Dzieci zaraz wracają do szkół, a tam trwa zapaść! Brak nauczycieli, problemy z arkuszami organizacyjnymi

Mohamed Salah najlepszym piłkarzem Premier League 2024/25

Wilk o gigantycznym długu publicznym: to tak, jakby sąsiad kupił wszystko na kredyt

Wielka wyprzedaż zawodników w Chelsea!

Niezidentyfikowany obiekt spadł w Osinach, doszło do eksplozji. Jest komunikat armii

Krzysztof Winkler

Winkler w Radiu Republika: siła Trumpa, słabość Europy

Wspólne policyjne patrole polsko - włoskie w Wenecji