Marianna Schreiber ogłasza start w wyborach na prezydenta Krakowa. Przedstawiła swój program
Krakowska scena polityczna robi się coraz bardziej tłoczna. Marianna Schreiber poinformowała o swoim starcie w wyborach na prezydenta miasta i zaprezentowała zestaw postulatów, które – jak podkreśla – mają uczynić Kraków „polskim i normalnym”.
Po decyzji mieszkańców Krakowa w referendum, w którym doszło do odwołania prezydenta miasta Aleksandra Miszalskiego, w przestrzeni publicznej zaczęły pojawiać się kolejne deklaracje kandydatów.
Do grona osób zgłaszających swoje ambicje dołącza Marianna Schreiber, która ogłosiła start w wyborach samorządowych i zaprezentowała zarys swojego programu.
Jej propozycje skupiają się przede wszystkim na kwestiach społecznych i miejskich. Wśród postulatów znalazły się m.in. darmowa komunikacja miejska dla dzieci, młodzieży i seniorów, a także sprzeciw wobec ograniczeń dla kierowców i stref czystego transportu.
Schreiber proponuje również większy nacisk na symbole narodowe w przestrzeni miasta oraz zapowiada audyt finansów Krakowa i rozliczenie dotychczasowych decyzji urzędniczych. W jej programie pojawia się też budowa mieszkań komunalnych z pierwszeństwem dla młodych i rodzin oraz akcent na wartości tradycyjne.
Źródło: X.com/@MSchreiberM
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X