Monika Richardson uderza w Korwin-Piotrowską i Izbę Weterynaryjną! „Pastwią się nad moją żałobą”

Po śmierci ukochanego psa Monika Richardson nie odpuszcza. Teraz odpiera zarzuty Karoliny Korwin Piotrowskiej i stawia poważne pytania o przepisy chroniące kliniki weterynaryjne. Oberwało się nie tylko koleżance po fachu, ale i samej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej!
Monika Richardson wciąż nie schodzi z nagłówków. Niedawno emocjonalnie żegnała swojego ukochanego psa Paco, który – jak opisała – zmarł po połknięciu gumowej zabawki, a rachunek za ostatnie godziny jego życia opiewał na ponad 1800 zł. Prezenterka opublikowała go w sieci, wzbudzając ogólnopolską dyskusję o cenach i etyce leczenia zwierząt.
Nie wszystkim jednak spodobała się ta forma żałoby i krytyki. Karolina Korwin Piotrowska – dziennikarka i miłośniczka psów – ostro skrytykowała Richardson, pisząc:
„Nie jestem lekarką, ale uważam, że to, co zrobiła, jest obrzydliwe, bo rozkręciła bezpodstawną nagonkę na ludzi. Ujawniła wizerunek lekarza, dyrektora tej kliniki, napisała rzeczy moim zdaniem haniebne.”
Richardson nie pozostała dłużna i kilka dni później odpowiedziała równie mocnym tonem. W swoim wpisie uderzyła w Izbę Lekarsko-Weterynaryjną i przypomniała dziennikarce, że sprawa ma głębszy kontekst:
„Natomiast wy, Wysoka Izbo Lekarsko-Weterynaryjna, zamiast pastwić się nade mną i moją żałobą, przyjrzyjcie się proszę ponownie nielegalnej Uchwale nr 116/2008/IV KRLW z 12. grudnia 2018 roku (...), która sprytnie używana jest przez kliniki i gabinety weterynaryjne do utajniania cenników usług (...). Koledzy dziennikarze – zainteresujecie się? Czy i w tej sprawie ekspercka opinia Karoliny Korwin-Piotrowskiej wam wystarczy?”
To już kolejny wpis Richardson w tej sprawie. Wcześniej dziennikarka skarżyła się na „trolli z technikum weterynaryjnego”, którzy – jak twierdzi – zalali jej media społecznościowe po śmierci Paco.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X