Przejdź do treści

Wydała oświadczenie w obliczu plotek o rozwodzie: Barack i ja...

Źródło: Michelle Obama - x.com/screenshot

Michelle Obama zamieściła na Instagramie wzruszające oświadczenie, w którym użyła zwrotu „Barack i ja”, odnosząc się do plotek o rozwodzie, jednocześnie honorując pamięć Hadiya Pendleton.

Była Pierwsza Dama poinformowała na Instagramie o planach otwarcia w Centrum Prezydenckim Obamy w Chicago ogrodu pamięci Hadiya Pendleton, utalentowanej uczennicy, której tragiczna śmierć w 2013 roku wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi. Pendleton, która wystąpiła podczas drugiej inauguracji prezydenta Obamy, zostanie upamiętniona w ten szczególny sposób.

W swoim poście na Instagramie Michelle Obama napisała: 

Do dziś noszę ze sobą historię Hadiya. Miała niezwykłe światło, którego nie zapomnimy, a Barack i ja z niecierpliwością czekamy na uhonorowanie jej pamięci poprzez dedykowaną przestrzeń w Centrum Prezydenckim Obamy.

Na stronie internetowej centrum, Michelle określiła Baracka mianem „mój mąż”. To podkreślenie wyboru jej słów nastąpiło po tym, jak w ostatnich tygodniach pojawiły się pogłoski o rozwodzie pary. Spekulacje rozpoczęły się po tym, jak Michelle ogłosiła, że ​​nie będzie obecna na ceremonii zaprzysiężenia prezydenta Donalda Trumpa, podczas gdy Barack wziął w niej udział.

Decyzja Michelle o nieobecności na inauguracji poprzedzała jej brak udziału w pogrzebie prezydenta Jimmy'ego Cartera, co tłumaczyła „konfliktem w harmonogramie”, podczas gdy spędzała dłuższe wakacje na Hawajach. Po śmierci jej matki, Marian Robinson, w maju, była Pierwsza Dama ograniczyła swoją aktywność publiczną.

Michelle wspomniała, że żałoba po śmierci matki niemal uniemożliwiła jej wystąpienie podczas sierpniowej Konwencji Narodowej Demokratów. Mimo to, aktywnie wspierała kampanię kandydatki Demokratów na prezydenta, wiceprezydent Kamali Harris.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Dziennikarze ogłosili bojkot prezydenta. Naród ma już przeciwko

TRZEBA ZOBACZYĆ!

JD Vance: europejscy liderzy podburzają Zełenskiego

Rzucają europejskiemu państwu rosyjską pętlę. Na 30 lat!

AKTUALIZACJA

Administracja Trumpa wstrzymuje pomoc dla Ukrainy

Samolot prezydencki wylądował w Nowym Jorku. Jaki cel wizyty?

USA tworzą strategiczną rezerwę kryptowalut. Posunięcie Trumpa

Premier wyraził stanowisko wobec propozycji Trumpa dla Ukrainy

Wysokie cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin. Trump nie ma litości

Czarnek: Tusk jest skrajnie prorosyjski i proniemiecki

Tragedia w Mannheim. Sprawca prawdopodobnie chory psychicznie

Szabla Stanisława II Augusta wystawiona na aukcję. Jest warta pół miliona euro

Umowa ws. zakończenia wojny na Ukrainie. Twarda deklaracja Trumpa

Rosjanie zakazali wjazdu japońskiemu ministrowi

Jakubiak: Zełenski znajduje się pod niemieckim wpływem, stąd kłótnia z Trumpem

Świetne zespoły w CV. Portugalski pomocnik trafia do Stali Mielec

Najnowsze

Dziennikarze ogłosili bojkot prezydenta. Naród ma już przeciwko

Samolot prezydencki wylądował w Nowym Jorku. Jaki cel wizyty?

USA tworzą strategiczną rezerwę kryptowalut. Posunięcie Trumpa

Premier wyraził stanowisko wobec propozycji Trumpa dla Ukrainy

Wysokie cła na towary z Meksyku, Kanady i Chin. Trump nie ma litości

JD Vance: europejscy liderzy podburzają Zełenskiego

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Rzucają europejskiemu państwu rosyjską pętlę. Na 30 lat!

Administracja Trumpa wstrzymuje pomoc dla Ukrainy

AKTUALIZACJA