Przejdź do treści
Republika Gościem Poranka w Radio Republika będzie w środę (14 maja) Jan Kanthak (Prawo i Sprawiedliwość). Początek audycji o godz. 7:08. Polecamy!
23:41 475 tys. wyborców głosujących poza Polską zarejestrowało się jak dotąd przed pierwszą turą wyborów prezydenckich - poinformowało MSZ. Jest to o 100 tys. więcej zgłoszeń niż w analogicznym okresie poprzedzającym wybory w 2020 r.
23:32 Ponad miliard złotych wyniosły na koniec marca br. długi branży gastronomicznej - o 0,3 proc. więcej niż rok temu i 41 proc. więcej wobec 2021 r. - wynika z danych BIG InfoMonitor
21:45 Cannes 2025. Robert De Niro odebrał Honorową Złotą Palmę
18:41 Karol Nawrocki do mieszkańców Zabrza, którzy w referendum odwołali prezydent z Koalicji Obywatelskiej: "powiedzieliście nie złej władzy"
18:42 Odnosząc się do gospodarczego rozwoju Polski, Karol Nawrocki opowiedział się w Zabrzu za dalszym wydobyciem węgla - gwarancji bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju
18:45 "Szczęść Zabrze, szczęść Polsko. Nic o nas bez nas", powiedział - po polsku! - przybyły do Zabrza zwycięzca I tury wyborów prezydenckich w Rumunii George Simion. Jak podkreślił, był w Polsce już 20 razy, a nasz kraj bardzo mu się podoba
18:53 Niewybrane przez nikogo władze UE chciały ukraść wybory w Rumunii, ale naród rumuński kocha wolność i nie zgodził się na ten dyktat - powiedział George Simion. Wystąpieniu Simiona towarzyszyły okrzyki Zabrzan: Polska Rumunia - wspólna sprawa!
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Krakowski Klub „Gazety Polskiej” - Marek Michno, Ryszard Majdzik, Radna Sejmiku - Barbara Nowak, a także NSZZ Solidarność - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14 maja (środa), g. 17, Plac Matejki, Kraków.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Protest Krakowski Klub „GP”, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przy Zarządzie Regionu Małopolska - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14.05 (środa) godz. 17:00 Kraków, Plac Matejki
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellońska 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Marta Nawrocka gościem programu „Wstajemy” w Telewizji Republika

Źródło:

W programie „Wstajemy” Anna Popek gościła Martę Nawrocką, żonę kandydata na prezydenta, Karola Nawrockiego. W szczerej rozmowie opowiedziała o swojej roli w kampanii, życiu rodzinnym, wartościach, które ją kształtowały, oraz wyzwaniach związanych z nową, publiczną rolą.

Zaangażowanie w kampanię i spotkania z Polakami

Marta Nawrocka, dotychczas funkcjonariuszka celna, przebywa obecnie na urlopie bezpłatnym, by wspierać męża w kampanii prezydenckiej. Podkreśliła, że decyzja ta wynikała z potrzeby zachowania przejrzystości i „higieny kampanii”. Podczas swojej „małej kampanijnej trasy” spotyka się z różnymi grupami – młodzieżą, przedsiębiorcami, kobietami i osobami z niepełnosprawnościami. Te spotkania pozwalają jej poznawać troski i radości Polaków.

„Nigdy nie byłam osobą publiczną, ze względu na wykonywany swój zawód, więc powoli w to wchodzę, poznaję problemy podczas tych spotkań, na tej mojej małej, kampanijnej trasie, poznaję troski, poznaję radości tych ludzi. Jakbym miała określić się, w jakich obszarach się dobrze czuję, to na pewno jest to młodzież, no bo jestem mamą nastolatka, dziewczynki siedmioletniej i już prawie dorosłego chłopaka, więc w tych tematach się dobrze czuję i tutaj widzę takie tematy do poruszenia, jak hejt, cyberprzemoc, higiena cyfrowa, że tutaj trzeba uświadamiać nie tylko dzieci, ale także rodziców o tych zagrożeniach.”

Szczególną uwagę zwraca na problemy młodzieży, takie jak hejt, cyberprzemoc czy higiena cyfrowa, wskazując na konieczność edukacji zarówno dzieci, jak i rodziców. Jako matka trójki dzieci – 22-letniego Daniela, 15-letniego Antka i 7-letniej Kasi – czuje się szczególnie związana z tematami dotyczącymi młodych ludzi. Z pasją mówi też o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami, widząc w tym obszarze duże wyzwania.

Dom rodzinny i wspomnienia z dzieciństwa

Marta Nawrocka wychowała się w Gdańsku, w bloku, w towarzystwie rodziców, brata, psa i innych zwierząt, takich jak żółwie czy papużki. Dzieciństwo kojarzy jej się z morzem, sopockim molem, łabędziami i mewami, a także z wizytami u babć – jednej mieszkającej w Sopocie, drugiej w gdańskiej Żabiance.

„Jeżeli wspominam swoje dzieciństwo, to pierwsze, co na myśl mi przychodzi, to morze. Moje obie babcie mieszkały nad morzem, jedna w Sopocie, druga w Żabiance, więc moje dzieciństwo spędzałam też dużo czasu z moimi babciami. To było molo, łabędzie, mewy, więc mam takie wspomnienia. Jedna babcia też pochodzi ze Świętokrzyskiego, więc moje dzieciństwo i do dnia dzisiejszego kojarzy mi się z knedlami ze śliwkami.”

Szczególnym wspomnieniem są knedle ze śliwkami, które do dziś przygotowuje babcia pochodząca ze Świętokrzyskiego, związana z szydłowiecką śliwką. Ważnym elementem jej młodości była szkoła baletowa, która nauczyła ją determinacji, dyscypliny i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Rodzina i codzienne życie

W rozmowie Marta Nawrocka podkreśliła, jak ważne jest dla niej wspieranie męża. „Za sukcesem każdego mężczyzny stoi kobieta, która daje wsparcie” – stwierdziła, opisując, jak wspólnie z Karolem omawiają zarówno sukcesy, jak i trudności. Rodzina Nawrockich ceni aktywny wypoczynek – latem na Mazurach pływają łódką lub jeżdżą na rowerach wodnych, zimą szusują na nartach w Bieszczadach. Choć zdarzają się wyjazdy zagraniczne, np. do Włoch czy Hiszpanii, preferują spędzanie czasu w Polsce. W kuchni Marta stawia na zdrowe dania – jej zapiekanka makaronowa z brokułem to przysmak uwielbiany przez całą rodzinę.

Początki relacji z Karolem Nawrockim

Opowiadając o początkach znajomości z mężem, Marta wspomina przypadkowe spotkanie na gdańskich ulicach. Karol, ubrany na sportowo, z psem i książką pod pachą, od razu zwrócił jej uwagę.

„Poznaliśmy się dość przypadkowo. Miałam przyjaciółkę na Gdańskich Śledzicach, tam gdzie właśnie Karol mieszkał. I odwiedzając ją, wpadliśmy na siebie, po prostu na drodze. I tak coś zaiskrzyło. Pamiętam bardzo dobrze, jak był ubrany, na sportowo, z psem. I co przykuło moją uwagę, to ta książka pod pachą. Ujęło mnie to, że w ogóle to nie było żadną przeszkodą dla naszej znajomości, ani dla naszej miłości, że miałam dwuletniego synka, Daniela. To właśnie Karol zaproponował, żeby go adoptować, dać mu swoje nazwisko, stać się jego prawdziwym tatą.”

Ich relacja rozwijała się naturalnie, a Marta doceniła, że Karol zaakceptował ją jako młodą matkę wychowującą dwuletniego wówczas Daniela. To właśnie jego inicjatywa, by adoptować Daniela i dać mu swoje nazwisko, ujęła ją najbardziej. Wzruszającym momentem rozmowy był fragment o wpisie Daniela w mediach społecznościowych, w którym nazwał Karola prawdziwym ojcem, podkreślając jego wsparcie w kluczowych momentach życia.

Wyzwania kampanii i hejt

Marta Nawrocka przyznała, że wejście w rolę osoby publicznej było dla niej nowym doświadczeniem.

„Nie da się do tego przygotować, to trzeba mieć otwarte serce i taką chęć poznania tego wszystkiego, więc tutaj działam sercem i działam w ten sposób, że chcę poznać po prostu te działalności, te problemy tych Polaków. Myślę, że do tej roli się nie da przygotować. Trzeba tutaj otworzyć swoje serce i z głosem serca pokazywać siebie, naszą rodzinę, tacy jacy jesteśmy. Bo my tacy jesteśmy i chcemy, żeby Polacy nas zauważyli autentycznymi, tacy jacy jesteśmy na co dzień.”

Kampania to jednak nie tylko radości, ale i trudności. Rodzina Nawrockich zmierzyła się z hejtem, który Marta stanowczo potępia. „Wiemy, kim jesteśmy i co reprezentujemy. Siła naszej rodziny nas umacnia” – stwierdziła, wyrażając wiarę w wartości, które reprezentują, oraz w zwycięstwo Karola w wyborach 18 maja.

Pasje i sposób na relaks

Wśród zainteresowań Marty Nawrockiej znalazły się muzyka – szczególnie polska, z sentymentem do Justyny Steczkowskiej, Edyty Bartosiewicz czy Varius Manx – oraz sport, który jest jej sposobem na stres. Uwielbia siłownię, bieganie, rower, a także spacery nad morzem, najlepiej w spokojniejszych porach roku. W wolnym czasie ogląda filmy, takie jak „Gladiator”, oraz seriale, np. „Gotowe na wszystko”, które ceni za lekkość i humor.

Patriotyzm i służba

Marta Nawrocka od lat angażuje się w upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych. Jako funkcjonariuszka celna reprezentowała służbę podczas uroczystości w Szymankowie, upamiętniających pierwsze ofiary II wojny światowej – polskich celników i kolejarzy zamordowanych przez Niemców.

„Brałam udział w tych uroczystościach w Kompanii Honorowej Służby Celnej. To naprawdę bardzo wzruszające uroczystości, kiedy poczty sztandarowe z całej Polski i kolejarzy, i celników zjeżdżały się do tej malutkiej wioseczki, w której rzeczywiście pierwsze ofiary II wojny światowej zginęły.”

Te wzruszające obchody, w których brała udział w poczcie sztandarowym, są dla niej wyrazem patriotyzmu i szacunku dla historii.

Wiara w zwycięstwo

Na kilka dni przed wyborami Marta Nawrocka nie kryje emocji.

„Jest podekscytowanie, ale i wielka odpowiedzialność. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie ciężko, że będą wzloty, że będą upadki, ale będą wielkie radości i duma z naszego męża, z tatusia naszych dzieci. Wierzymy, że 18-go będzie dobry wynik. Uważam, że dzięki tej naturalności, którą Karol posiada, autentyczności i takim, że jest chłopakiem z krwi i kości, dzięki temu wygra te wybory.”

Podkreśliła waleczność i determinację Karola, który, jak sama mówi, jest „wojownikiem” zawsze doprowadzającym sprawy do końca. Wierzy, że jego autentyczność i miłość do Polski przyniosą zwycięstwo w wyborach.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Marek Jakubiak: Trzaskowski już żałuje, że wystartował w wyborach

„Rodzinka.pl” wraca! Julia Wieniawa pokazała kadr z planu z Kożuchowską i Kuleszą

Kaczyński pokazuje, jak Tusk chce ukryć prawdę przed Polakami

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP po sześciogodzinnym maratonie z Mensikiem

"Czysta woda" w TVP w likwidacji bardzo drogo nas kosztuje

Polscy żołnierze trafią na Ukrainę, jeśli wygra Trzaskowski

Nie można osądzić sprawcy profanacji pomnika Żołnierzy Wyklętych, bo sędzia był "nieprawidłowy"

Marta Nawrocka gościem programu „Wstajemy” w Telewizji Republika

Polak gotowy na Rajd Portugalii. Kajetanowicz zakończył przygotowania

Hipokryzja Tuska obnażona. Simion przypomniał zdjęcie z Putinem

Emil Stępień przerywa milczenie: „Doda manipulowała ludźmi i sądami”

"Debata prezydencka" w TVP w likwidacji nie porwała widzów

Wstrząsy w Neapolu. Superwulkan pod miastem znów się poruszył

W Polsce nie opłaca się zakładać firm?

Zabrze łączy Polaków i Rumunów. Silny przekaz Nawrockiego i Simiona

Najnowsze

Marek Jakubiak: Trzaskowski już żałuje, że wystartował w wyborach

"Czysta woda" w TVP w likwidacji bardzo drogo nas kosztuje

Polscy żołnierze trafią na Ukrainę, jeśli wygra Trzaskowski

Nie można osądzić sprawcy profanacji pomnika Żołnierzy Wyklętych, bo sędzia był "nieprawidłowy"

Marta Nawrocka gościem programu „Wstajemy” w Telewizji Republika

„Rodzinka.pl” wraca! Julia Wieniawa pokazała kadr z planu z Kożuchowską i Kuleszą

Kaczyński pokazuje, jak Tusk chce ukryć prawdę przed Polakami

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP po sześciogodzinnym maratonie z Mensikiem