Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
14:30 Podkarpacie: minuta ciszy i opuszczone flagi po tragedii autokaru na Węgrzech
14:10 Ukraina: nasze wojska unieruchomiły siedem z dziesięciu głównych centrów logistycznych Wildberries
13:40 Polska: ambasada w Budapeszcie uruchomiła infolinię ws. wypadku autokarowego na Węgrzech
12:40 Ukraina: wojsko uderzyło m.in. w rosyjską jednostkę rakietową, most kolejowy i zakłady zbrojeniowe
12:26 Polska: prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku autokaru na Węgrzech
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!

Dziennikarka o wywiadzie z Martą Nawrocką. Odpowiada krytykom: trzeba bardzo to docenić

Źródło: KPRP Alicja Stefaniuk; instagram.com/@j.krynska

Wywiad Pierwszej Damy wywołał lawinę komentarzy, ale dziennikarka, która go przeprowadziła, nie ma wątpliwości. Joanna Kryńska zdecydowanie stanęła w obronie Marty Nawrockiej i ujawniła kulisy ich spotkania.

Wywiad, którego Joanna Kryńska udzieliła z Martą Nawrocką, odbił się szerokim echem. Pierwsza Dama w rozmowie poruszyła niezwykle wrażliwe tematy – od in vitro i aborcji, po hejt oraz plany związane z własną fundacją.

Po emisji pojawiły się zarówno głosy wsparcia, jak i krytyki. Sama dziennikarka nie ma jednak wątpliwości, że występ Pierwszej Damy wymagał odwagi. W rozmowie z Wirtualna Polska podkreśliła:

"Od 23 lat mówię na antenie TVN24 i wiem, że jest bardzo wiele osób i Pani też o tym doskonale wie. I ja wiem że widzowie też wiedzą, że nie wypowiadają się na co dzień tak otwarcie do kamery. I uważam, że trzeba bardzo docenić to, co zrobiła Pierwsza Dama, bardzo to docenić to, że chce mówić, że chce odpowiadać na ważne pytania i jeżeli pojawiają się krytyczne opinie, to bardzo bym chciała żeby te osoby, które tak się wypowiadają zastanowiły się jak poradziłyby sobie w takiej sytuacji. Ja za tę rozmowę bardzo dziękuję."

Kryńska zdradziła również, że organizacja spotkania wcale nie była trudna:

"pierwsza dama chciała rozmawiać".

Dziennikarka podkreśliła, że takie rozmowy są potrzebne opinii publicznej:

"Nie miałam problemu z umówieniem się na tę rozmowę. My bardzo czekamy na to, żeby słyszeć głos pierwszej damy, kto by nią nie był. Wiemy kto jest, ale kto by nie był, to jestem przekonana, że Polacy czekają na odpowiedzi na te ważne kwestie dotyczące spraw społecznych, dotyczące aktywności, dotyczące takich spotkań również" – wyjaśniła.

Kryńska nie ukrywa też, że spotkanie zrobiło na niej pozytywne wrażenie – również prywatnie. Zapytana o to, jaka jest Marta Nawrocka poza kamerą, odpowiedziała bez wahania:

"Ciepła, przyjemna, otwarta, aktywna, mówiąca o sprawach, którymi chce się zająć, które podkreśla w działalności swojej fundacji."

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP (fot. Alicja Stefaniuk)

Źródło: wp.pl, Dziennik.pl, Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X