Przejdź do treści
08:45 Ukraina: sześciu żołnierzy zginęło, a ponad 10 zostało rannych we wtorek w rosyjskim ataku rakietowym na strzelnicę w obwodzie sumskim
07:40 CNN: według amerykańskiego wywiadu Izrael przygotowuje się do ataku na obiekty nuklearne Iranu
07:28 IMGW: ostrzeżenie I stopnia przed burzami w pasie północnej, centralnej i południowo-zachodniej Polski. Prognozowane są tam opady deszczu i porywy wiatru. Lokalnie może pojawić się grad
WAŻNE W najbliższą niedzielę 25 maja w Warszawie odbędzie się Wielki Marsz Za Polską! Rozpoczęcie o godz. 12:00 na rondzie gen. Charles'a de Gaulle'a
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Zapraszamy na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem w Piotrkowie Trybunalskim. Data: 22 maja (czwartek), godz, 18:00. Miejsce: Sala Sara (Dawna Altamira) ul. Dmowskiego 38c, Piotrków Trybunalski
Spotkanie W czwartek, 22 maja o 17:00 odbędzie się spotkanie Klubów Gazety Polskiej z Europosłem Danielem Obajtkiem w Wejherowie! Wydarzenie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9. Wstęp otwarty
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z Redaktorem Naczelnym ”Gazety Polskiej” TOMASZEM SAKIEWICZEM, a także PAWŁEM PIEKARCZYKIEM, które odbędzie się 22 maja 2025 roku o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej (Plac Zamkowy 7)
Spotkanie Mateusz Morawiecki, Marcin Horała, Szymon Szynkowski vel Sęk, Ryszard Bartosik, Witold Czarnecki oraz Katarzyna Rzepecka-Andrzejak spotkają się z mieszkańcami Konina - 23 maja, 17:00, ul. ks. J. Popiełuszki 4, Aula ANS
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zaprasza na spotkanie otwarte z Posłem do PE - Danielem Obajtkiem. 23 maja (piątek), g. 16. Sala widowiskowa REMUS ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Łuków zaprasza na PROTEST – NIE dla nielegalnej imigracji. 23 maja (piątek), g. 16 Plac Solidarności i Wolności, Łuków
Wydarzenie W najbliższą niedzielę tj. 25 maja br. o godz. 12.00 w Warszawie odbędzie się Wielki Marsz Za Polską, który rozpocznie się na rondzie gen. Charles'a de Gaulle'a i ruszy w kierunku placu Zamkowego
Spotkanie Klub "GP" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem. Spotkanie odbędzie się 29 maja (czwartek) o godz. 18:00. Miejsce: Hotel&Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenie 27 maja 2025 roku od godz. 16:00 zapraszamy Państwa do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na konferencję naukową
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Chat GPT uratował ją przed rakiem. Lekarze pomylili diagnozę

Źródło: Lauren Bannon - x.com/screenshot

Lauren Bannon, 40-letnia matka dwójki dzieci i właścicielka firmy marketingowej, przypisuje ChatGPT uratowanie jej życia. Kobieta twierdzi, że chatbot sztucznej inteligencji pomógł zidentyfikować stan, który doprowadził do wykrycia u niej raka tarczycy, pomimo wcześniejszych błędnych diagnoz lekarskich.

Pierwsze objawy pojawiły się u Bannon w lutym 2024 roku, kiedy zaczęła odczuwać trudności z zginaniem palców rano i wieczorem. Po czterech miesiącach badań, lekarze zdiagnozowali u niej reumatoidalne zapalenie stawów, mimo negatywnych wyników testów na tę chorobę. Dodatkowo, kobieta zaczęła cierpieć na silne bóle brzucha i straciła 6 kilogramów w ciągu miesiąca, co lekarze tłumaczyli refluksem żołądkowym.

Zdesperowana, by znaleźć przyczynę swoich dolegliwości, Bannon zwróciła się o pomoc do ChatGPT. Chatbot zasugerował, że jej objawy mogą wskazywać na chorobę Hashimoto, autoimmunologiczne schorzenie, w którym układ odpornościowy atakuje tarczycę.

Pomimo początkowego sceptycyzmu lekarza, Bannon nalegała na wykonanie testów w kierunku choroby Hashimoto. Ku jej zaskoczeniu, okazało się, że sugestia ChatGPT była trafna. Wyniki potwierdziły obecność choroby Hashimoto, mimo braku historii tej choroby w rodzinie. To skłoniło lekarzy do wykonania USG tarczycy, podczas którego odkryto dwa małe guzki w szyi, które w październiku 2024 roku potwierdzono jako zmiany nowotworowe.

Czułam się zawiedziona przez lekarzy - powiedziała Bannon. - Miałam wrażenie, że po prostu chcą przepisać leki na wszystko, żeby szybko pozbyć się pacjenta.

W styczniu 2025 roku Bannon przeszła operację usunięcia tarczycy oraz dwóch węzłów chłonnych z szyi. Obecnie pozostaje pod stałą obserwacją, aby monitorować ewentualny nawrót nowotworu. Kobieta uważa, że bez pomocy ChatGPT jej stan i późniejsza diagnoza raka pozostałyby niezauważone, ponieważ nie prezentowała typowych objawów choroby Hashimoto.

Dr. Harvey Castro, lekarz medycyny ratunkowej i ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji w medycynie, podkreśla, że narzędzia AI mogą być pomocne w podnoszeniu świadomości i przyspieszeniu diagnostyki, ale nie zastąpią wiedzy i doświadczenia lekarzy. 

AI nie jest zamiennikiem dla ludzkiej wiedzy medycznej - powiedział Castro. - Należy priorytetowo traktować bezpieczeństwo pacjenta i utrzymywać licencjonowanych lekarzy w centrum opieki.

Bannon zachęca innych do korzystania z chatbotów, takich jak ChatGPT, w celu analizowania swoich problemów zdrowotnych, ale jednocześnie apeluje o ostrożność. 

Jeśli chatbot sugeruje coś, co warto sprawdzić, poproś lekarza o odpowiednie badania - radzi Bannon. - To nie może zaszkodzić. Czuję się szczęśliwa, że żyję.

Źródło: Republika/Fox News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Skandal! Policjant ścigany za obronę polskiej granicy. Głośny apel do Bodnara

Tusk zapewnia, że nie będzie monowładzy. Ma go kontrolować... Trzaskowski, "niezależne" sądy i Bodnar [WIDEO]

W Polsce rządzonej przez Tuska rośnie liczba pożyczek

Czy powstanie komisja śledcza w sprawie budowy Nord Stream 2?

Sejm ma zająć się ustawą metanową, która zniszczy polskie kopalnie i drastycznie podwyższy ceny energii!

Le Monde: UE pomaga Tuskowi, żeby wygrał wybory jego zastępca...

Miedwiediew grozi Kijowowi kapitulacją

Szokujące badania w UK! Oni chcą by internet nie istniał

HIT DNIA

Cała prawda o Trzaskowskim: cóż szkodzi obiecać?

Rosja szykuje ekspansję na Skandynawię? Trump: nie martwi mnie to

MSW Niemiec: klasyfikacja AfD jako ekstremistycznej nie wystarcza

Przełom w Syrii: UE naśladuje ruch Trumpa

USA ograniczają dostęp do szczepionek na COVID-19

Mrok gęstnieje na Bliskim Wschodzie: Izrael szykuje atak na Iran?

Trump wraca do "gwiezdnych wojen" Reagana

Najnowsze

Skandal! Policjant ścigany za obronę polskiej granicy. Głośny apel do Bodnara

Sejm ma zająć się ustawą metanową, która zniszczy polskie kopalnie i drastycznie podwyższy ceny energii!

Le Monde: UE pomaga Tuskowi, żeby wygrał wybory jego zastępca...

Miedwiediew grozi Kijowowi kapitulacją

Szokujące badania w UK! Oni chcą by internet nie istniał

Tusk zapewnia, że nie będzie monowładzy. Ma go kontrolować... Trzaskowski, "niezależne" sądy i Bodnar [WIDEO]

W Polsce rządzonej przez Tuska rośnie liczba pożyczek

Czy powstanie komisja śledcza w sprawie budowy Nord Stream 2?