Rozprawa ws. Trynkiewicza odroczona

Artykuł
Telewizja Rpublika

Do 3 marca odroczono rozprawę o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi zagrażającą innym, która po odbyciu kary musi być izolowana - poinformował pełnomocnik Trynkiewicza mec. Marcin Lewandowski.

Rozprawa odroczona

Lewandowski powiedział, że złożył wnioski dowodowe. Wiadomo, że jednym z nich, który został przyjęty przez sąd, jest wniosek o przesłuchanie dwóch świadków.

Dodał, że innym powodem, dla którego rozprawa została odroczona jest to, że do sądu nie dotarły jeszcze wysłane przez Lewandowskiego uwagi i zastrzeżenia dotyczące opinii biegłych.

Sąd w trzyosobowym składzie rozpatruje wniosek dyrektora zakładu karnego w Rzeszowie, gdzie skazany odbywa karę, o uznanie Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych i jego izolację. We wtorek Trynkiewiczowi - pedofilowi skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców - kończy się 25-letnia kara pozbawienia wolności.

Dobrowolona kastracja 

Trynkiewicz godzi się na tzw. chemiczną kastrację i deklaruje, że podda się zaleconym przez sąd i specjalistów terapiom.

Gdyby zaproponowano mu kastrację chemiczną jako warunek odzyskania wolności, wyraziłby na to zgodę - czytamy w opinii psychologa, seksuologa i dwojga psychiatrów sformułowanej na zlecenie Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Źródło: pap, Telewizja Republkia, tvn24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy