Rozpoczęło się Forum Ekonomiczne w Karpaczu pod hasłem: "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota"

Artykuł
Forum Ekonomiczne w Karpaczu.
Twitter, Economic Forum (@Economic_Forum_)

Dziś w Karpaczu ruszyło trzydniowe Forum Ekonomiczne pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". Rozpoczęło się w południe od prezentacji raportu o stanie polskiej gospodarki.

Dziś w Karpaczu ruszyło Forum Ekonomiczne pod hasłem "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". Rozpoczęło się w południe od prezentacji raportu o stanie polskiej gospodarki.

W trzydniowym wydarzeniu, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, wezmą udział eksperci, politycy, przedstawiciele rządu i przedsiębiorcy z kraju oraz zagranicy.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Tematykę konferencji zdominuje gospodarka, która jest dziś w szczególnie trudnym momencie. Pandemia Covid-19 wymusiła szereg zmian w różnych dziedzinach naszej aktywności, a skutki wyhamowania odczuły wszystkie sektory. Na trzy dni debat przygotowano blisko 200 tematów paneli dyskusyjnych oraz seminariów. Jeden z nich to „Gospodarka światowa w czasach zarazy”, w którym udział wziął m.in Tadeusz Kościński – Minister Finansów, który na Forum przyjechał trzeci raz. Ponadto NPiotr Gliński – Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspólnie z Markusem Mackelem – byłym wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, członkiem Rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej będą rozmawiać o wartościach w Europie po pandemii.

Na Forum pojawią się także goście z Białorusi. Wezmą udział w serii debat dedykowanych ich krajowi: „Białoruś – co dalej?”, „Między Europą i Rosją. Przyszłość Białorusi” oraz „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?” Zaproszenie organizatorów przyjęła Swiatłana Cichanouska, liderka środowisk demokratycznych Białorusi. Będzie to dla niej pierwsza zagraniczna podróż w roli lidera opozycji. 

Do Karpacza przyjechał również minister rolnictwa Słowacji, Ján Mičovsky. Razem z polskim ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim wystąpi w panelu o zrównoważonym rozwoju Grupy Wyszehradzkiej. Ministrowie zastanawiać się będą nad strategią makroregionalną, która ułatwi i przyspieszy zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy naszej części kontynentu.

Źródło: Twitter, forum-ekonomiczne.pl/

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy