„Rozmowa ściśle jawna”. Listkiewicz: Kandydatura Nawałki nasuwa się sama

ar, ajg 07-01-2022, 21:45
Fot. Twitter/LaczyNasPilka

Kandydatura Adama Nawałki na trenera reprezentacji narodowej nasuwa się sama przez się – uważa były prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Nie ma czasu na eksperymenty, przed nami, za niecałe trzy miesiące, mecz w Moskwie. To bardzo krótki czas – powiedział Listkiewicz w programie „Rozmowa ściśle jawna” na antenie TV Republika.

Jak podkreślił gość Piotra Nisztora, nowy selekcjoner „to musi być trener, który zna zawodników, jest dobrym psychologiem i orientuje się w sytuacji”. - Cel jest jeden: wygrać w Moskwie, później poprawić wynik w Warszawie i jechać do Kataru na mistrzostwa – zaznaczył Listkiewicz.

Zauważył jednocześnie, że trenerem powinien być ktoś z Polski. - Po ostatnim doświadczeniu z obcokrajowcem, Paulo Soussą, zdecydowanie postawiłbym na Polaka – podkreślił były szef PZPN. - Paulo Soussa to wybitny, nieprzeciętny piłkarz, ale słaby trener i – jak się okazało – jeszcze gorszy człowiek – dodał.

Jego zdaniem nowy trener musi wzbudzić zaufanie przede wszystkim u zawodników. Musi pokazać, że nie jest „jakimś kolejnym ładnie mówiącym i ładnie ubranym” facetem.

- Kandydatura Adama Nawałki nasuwa się sama przez się. Pracował z reprezentacją Polski, co więcej – pracował z wieloma zawodnikami, którzy do dziś w tej reprezentacji grają. Ma wiedzę, ma autorytet społeczny, ma autorytet u zawodników. Więc to jest dobra kandydatura – podkreślił Listkiewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy