Rozebrał się i paradował nagi po świętej górze! Kto? Rosjanin...

Artykuł
twitter.com/@xtemujin

Kilka dni temu, w sieci stało się popularne zdjęcie roznegliżowanego Rosjanina, który w taki sposób wdzięczył się do zdjęć na świętej górze Agung na Bali. Zapadła decyzja - mężczyzna zostanie deportowany z Indonezji, o czym poinformowała BBC. Co ciekawe, to niepierwszy przypadek oburzającego miejscową ludność, nielegalnego zachowania przybyszów z kraju Putina na tropikalnej wyspie.

Góra Agung, najwyższy szczyt Bali, jest według wierzeń hinduistów zamieszkana przez bogów. Zdjęcie mężczyzny pozującego tam ze spodniami opuszczonymi do kostek stało się popularne w internecie w ubiegłym tygodniu, wyjaśnia BBC.

Rosjanin, przedstawiony tylko imieniem Jurij, przeprosił za swoje zachowanie, ale lokalni urzędnicy określili je jako niedopuszczalne. Po deportacji będzie miał zakaz wjazdu do Indonezji przez co najmniej sześć miesięcy. 

„Naruszył normy i nie okazał szacunku dla naszej kultury”, powiedział dziennikowi „Jakarta Post” szef Biura ds. Prawa i Praw Człowieka Bali Anggiat Napitupulu. 

Nie był to pierwszy przypadek irytującego mieszkańców zachowania Rosjan na Bali. Dziennik „Wall Street Journal” informował niedawno, że po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę na wyspie utworzyła się „mała Moskwa” złożona z Rosjan, którzy nie chcą wracać do kraju.

Zobacz też: „Mała Moskwa” na egzotycznej wyspie. To ją teraz „okupują” Rosjanie!

Według danych przytaczanych przez gazetę od wybuchu wojny dziesiątki tysięcy Rosjan przybyły na Bali, a wielu z nich nie wyjechało, łamiąc przepisy wizowe. Niektórzy nielegalnie podejmują pracę, co irytuje lokalną społeczność.

Gubernator Bali Wayan Koster poprosił rząd centralny o pozbawienie Rosjan, ale także Ukraińców, możliwości kupowania wiz po przyjeździe do Indonezji. Choć liczba turystów z Ukrainy również wzrosła, było ich siedem razy mniej niż Rosjan, a gniew tubylców dotyczy w znacznej mierze przybyszów z kraju Putina, którzy już wcześniej znani byli z ekscesów.

 BBC przytacza przykład oburzenia, jakie wywołało krążące w internecie w 2021 roku nagranie rosyjskiej pary uprawiającej seks na górze Batur, innym świętym szczycie Bali. Brytyjska stacja przypomina też, że w ubiegłym roku za tańczenie nago na tej górze z Indonezji deportowano kanadyjskiego aktora Jeffreya Craigena.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy