Roszady w rządzie. Uściński w Republice: nie będzie żadnej rywalizacji [wideo]

Telewizja Republika

- Wbrew twierdzeniom opozycji, my w Prawie i Sprawiedliwości gramy drużynowo – oświadczył poseł PiS, Piotr Uściński w Telewizji Republika. – Nie sądzę, żeby w PiS doszło do jakiegoś konfliktu. Premier Mateusz Morawiecki i Mariusz Błaszczak bardzo dobrze współpracują i nie widzę pola do rywalizacji – dodał wiceminister rozwoju i technologii.

Pytanie o ewentualna rywalizację między premierem, a szefem MON związane było ze słowami prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla TVP stwierdził, że Mariusz Błaszczak może zastąpić go w przyszłości na wszystkich funkcjach. Poseł Piotr Uściński został zapytany, czy to swoiste „namaszczenie” ministra Błaszczaka i kiedyś stanie on również na czele Prawa i Sprawiedliwości.

- Mariusz Błaszczak to polityk, który na każdym stanowisku się sprawdzał i jesteśmy z niego bardzo dumni – stwierdził wiceminister rozwoju i technologii. – Przypomnę, że za jego czasów, gdy rządził w MSWiA, w Europie zaczęły się problemy z migrantami, z bezpieczeństwem. Minister zadbał, aby u nas panował spokój i Polacy czuli się niezagrożeni. Teraz, gdy jest szefem MON utrzymujemy coraz lepsze kontakty z USA, poprawia się stan uzbrojenia armii, a tym samym zwiększa się poczucie bezpieczeństwa Polaków. - dodał polityk.

- O naszym premierze również możemy wyrażać się tylko w samych superlatywach – mówił Piotr Uściński. – Mateusz Morawiecki szczególnie bardzo dobrze radzi sobie w sprawach gospodarczych. Po prostu prezes Kaczyński ma polityków z najwyższej półki. Premier Morawiecki i Mariusz Błaszczak bardzo dobrze współpracują i nie widzę pola do rywalizacji – wyjaśniał wiceminister rozwoju i technologii.


- Jak będzie wyglądała ofensywa PiS? Najważniejsi politycy: prezes, premier, ministrowie będą starali się odwiedzić każdy powiat. Mamy również posłów, senatorów – będziemy pracować intensywnie. Trzeba wrócić po pandemii do pracy w terenie, odwiedzać gminy, rozmawiać z ludźmi. Wsłuchiwać się w to co mówią Polacy i czego oczekują. To będziemy robić – dodał poseł Uściński.

 
Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy