Rosyjskim uczniom kazano strzelać do portretów Zełenskiego, Bidena i Stoltenberga!

Portal TV Republika 04-12-2023, 21:30
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter.com

W jednym z techników w Tomsku na Syberii zorganizowano "festiwal patriotyczny"; w ramach tego wydarzenia przeprowadzono zajęcia na strzelnicy dla uczniów, podczas których strzelano do portretów prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, przywódcy USA Joe Bidena i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga - powiadomił w poniedziałek niezależny rosyjski portal Chołod.

W propagandowym przedsięwzięciu pod nazwą "Żołnierz pokoju" wzięli udział żołnierze z Gwardii Narodowej (Rosgwardii), najemnicy z jednej z prywatnych firm wojskowych, funkcjonariusze resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych, a także przedstawiciele organizacji kozackich.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania, ukazujące nastolatków strzelających do portretów polityków (https://tinyurl.com/3czayff9).

Organizatorzy "festiwalu" nie widzieli w takich działaniach niczego nagannego. Przeciwnie - podkreślali, że celem imprezy było "wpojenie młodemu pokoleniu zasad patriotyzmu, miłości do ojczyzny i szacunku do nakazów przodków, a także zachowanie rosyjskiej historii i tradycji" - przekazał Chołod.

Doniesienia o postępującej indoktrynacji uczniów szkół w Rosji pojawiają się od lutego 2022 roku, czyli początku inwazji Kremla na Ukrainę. Dzieci są zmuszane do udziału w różnego rodzaju propagandowych "widowiskach" związanych z armią, podczas których usprawiedliwia się wojnę i głosi potrzebę "obrony ojczyzny" przed NATO oraz - szerzej - Zachodem. W ocenie licznych analityków Kreml dąży w ten sposób do militaryzacji społeczeństwa na skalę niespotykaną od czasów stalinowskich, czyli lat 50. XX wieku.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy