Rosyjscy pływacy zostali zdyskwalifikowani, Polska sztafeta z brązowym medalem

Polacy wywalczyli kolejny medal. Sztafeta mieszana z brązem!

Polska sztafeta zajęła czwarte miejsce w wyścigu sztafety 4X500 m podczas mistrzostw Europy w Kazaniu. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Holandia, a drugie ex aequo Włochy i Rosja. Po wręczeniu krążków okazało się, że Rosja zamieniła kolejność startujących i została zdyskwalifikowana.

W ten sposób reprezentacja Polski w składzie: Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Alicja Tchórz i Katarzyna Wasick zostali brązowymi medalistami. Mało tego swoim wynikiem – 1.29,46 ustanowili rekord Polski. Dla Wasick to był czwarty medal podczas ME w Kazaniu. Alicja Tchórz zdobyła trzy medale, a Juroszek i Majerski zdobyli dwa medale. To niezwykle pozytywny sygnał dla polskiego pływactwa.

To nie koniec szans medalowych, bo już w niedzielę, szansę na złoto mają szansę zdobyć Radosław Kawęcki, oraz 17-letni Ksawery Masiuk. Obaj wystartują w finale na 200 m stylem grzbietowym.

Źródło: polskieradio24.pl