Rosyjscy marynarze lądują w zakładach psychiatrycznych. Wiemy dlaczego!

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

Tego można było się spodziewać – wojna zbiera żniwo wśród rosyjskich żołnierzy. Jak podał ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk kilku marynarzy floty wojennej Putina, którzy nieprzerwanie od stycznia pełnili służbę na fregacie Admirał Kasatonow, zostało przewiezionych samolotem do Moskwy na leczenie psychiatryczne. - Podobna sytuacja występuje też na wielu innych rosyjskich okrętach - przekazał Cymbaluk.

„Marynarze z Rosji znajdują się w złym stanie psychicznym z powodu długotrwałego przebywania na morzu. (...) Morale pozostałych członków załogi fregaty, (wciąż pozostających na okręcie), również pozostawia wiele do życzenia” - napisał Roman Cymbaluk na Telegramie. Jak dodał, rosyjska jednostka pełni obecnie służbę na Morzu Śródziemnym.

Od 24 lutego, czyli początku inwazji na Ukrainę, pojawiają się doniesienia o niskim poziomie motywacji wielu rosyjskich żołnierzy uczestniczących w wojnie. Jak powiadomił we wtorek „Washington Post”, opracowane na Kremlu plany wojskowe nie zostały zimą przekazane dowódcom, którzy mieli wcielić je w życie na froncie, zaś żołnierze i oficerowie, ściągani na granicę z Ukrainą, nie wiedzieli, że wezmą udział w walkach.

 

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy