Rosyjscy hakerzy z grupy REvil zostali aresztowani przez FSB. Na wniosek USA
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zatrzymała 14 hakerów z grupy REvil na wniosek „kompetentnych struktur USA”. Grupa jest znana z licznych ataków na firmy m.in. w Stanach Zjednoczonych.
„FSB wspólnie z departamentem śledczym MSW w Moskwie, Petersburgu, obwodach moskiewskim, leningradzkim i lipieckim powstrzymały działalność przestępczą członków zorganizowanej grupy” – podano w komunikacie FSB.
The FSB published a video of what they described as one of the operations to neutralize the REvil ransomware group. pic.twitter.com/KxeRF32qtX
— Status-6 (@Archer83Able) January 14, 2022
FSB twierdzi, że ustaliła pełny skład grupy przestępczej oraz udział jej członków w nielegalnym obrocie środków płatniczych. REvil miał m.in. rozsyłać wirusy, wykradać dane i pieniądze, blokować systemy i żądać okupu za ich odszyfrowanie.
Według FSB skonfiskowano m.in. 426 mln rubli, w tym w kryptowalucie, 600 tys. dolarów, 500 tys. euro, sprzęt komputerowy, zakupione nielegalnie drogie samochody.
Agencja Interfax informuje z kolei, że hakerzy posiadający obywatelstwo rosyjskie nie zostaną wydani władzom USA.
Najnowsze
Prognoza pogody na najbliższe dwa dni. Będzie bardzo gorąco!
SPRAWDŹ TO!
Po relacji lekarza Tomasz Sakiewicz rusza do działania. „Zapewniamy ochronę i pomoc prawną”
Jak Trzaskowski zignorował patologię w Szpitalu Południowym