Rosji pokonać się nie da? „Trudno się z tym zgodzić”. Komentarze [wideo]

Artykuł
canva.com

Nie milkną echa dzisiejszej wypowiedzi posła Ryszarda Wilczyńskiego z KO, który na antenie Telewizji Republika poddał w wątpliwość szanse na wygraną Ukrainy. Nie zgadzają się z nim ani jego klubowi koledzy ani posłowie koalicji rządzącej.

Poseł Wilczyński tłumaczył, że Rosji pokonać się nie da, ponieważ ma ona broń atomową. – Można ją powstrzymywać i odeprzeć ale pokonać się jej na własnym terytorium nie da. I to jest sytuacja dramatycznie trudna dla całego świata – mówił.

zobacz więcej: Wilczyński w Republice: musimy wiedzieć, że Rosji pokonać się nie da [wideo]

Nie zgadza się z nim poseł z jego klubu Tomasz Kostuś. – Gdyby Rosji nie dało się pokochać to w dalszym ciągu istniałby Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, a my bylibyśmy państwem satelickim – powiedział. – Jednak determinacja Stanów Zjednoczonych, te wszystkie wiosny ludów Europy Środkowo-Wschodniej w końcówce lat 80. i na początku 90. ubiegłego wieku doprowadziły w konsekwencji do rozpadu Związku Radzieckiego który – przypominam – miał broń atomową. 

Z tym, że nie ma możliwości pokonania Rosji nie zgadza się także posłanka Agnieszka Górska z PiS. – Jest to możliwe przy tej jedności, którą proponujemy my jako Polska – zapewniła. My już jako ogromną pomoc Ukrainie zaoferowaliśmy, ale jeszcze potrzeba potrzeba krajów Zachodu. Jeśli rzeczywiście w sposób mocniejszy zaangażują się w konflikt, po prostu będziemy bardziej skuteczni.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej rozmowy w oknie poniżej.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy