Rosjanie ostrzelali Ukrainę. Rakieta leciała w stronę Polski!

portal tvrepublika.pl, za 07-02-2024, 08:00
Artykuł
twitter.com/@SESU_UA

Dziś rano Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, atakując pociskami manewrującymi, odpalanymi z samolotów. Na terytorium całego kraju ogłoszono alarm powietrzny. Jeden z pocisków leciał w stronę granicy z Polską. Jest reakcja Dowództwa Operacyjnego!

W centrum Kijowa ok. godz. 7 czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce) korespondent Polskiej Agencji Prasowej słyszał dwie głośne eksplozje. „Wybuchy w mieście. Działa obrona powietrzna. Pozostańcie w schronach!”, zaapelował mer stolicy Witalij Kliczko. 

„Rakieta manewrująca na Lwowszczyźnie porusza się w stronę granicy z Polską”, ostrzegły Siły Powietrzne ukraińskiej armii. Również na Twitterze Dowództwa Operacyjnego poinformowano o tej sytuacji.

Następnie poinformowano, że rosyjskie pociski manewrują na granicy obwodów lwowskiego, tarnopolskiego i iwano-frankowskiego.

Szef władz wojskowych obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował, że rakiety trafiły w cele w jednej z dzielnic Charkowa na północnym wschodzie Ukrainy, uszkadzając obiekty infrastruktury. „W tej chwili nie ma poszkodowanych”, napisał na Telegramie.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy