Rosjanie „mogą współgrać” z opozycją. J. Kaczyński dla „Gazety Polskiej” możliwych scenariuszach przedwyborczych...

Katarzyna Gójska, Tomasz Sakiewicz 27-05-2023, 21:55
Artykuł
Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński CCA 2.0 via Wikipedia Commons

"Jest niemal pewne, że Rosja przeprowadzi prowokacje przed wyborami w Polsce. Już wiele miesięcy temu mówiłem, że nasi przeciwnicy polityczni chcą doprowadzić do prowokacji przed wyborami. Rosjanie też. Nie muszą w tym celu współpracować, ale mogą współgrać", przyznał podczas rozmowy z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na pytanie, jak duże jest prawdopodobieństwo prowokacji rosyjskich przed wyborami w naszym kraju, prezes PiS, Jarosław Kaczyński, odparł:

"Jest niemal pewne, że Rosja przeprowadzi prowokacje przed wyborami w Polsce. Już wiele miesięcy temu mówiłem, że nasi przeciwnicy polityczni chcą doprowadzić do prowokacji przed wyborami. Rosjanie też. Nie muszą w tym celu współpracować, ale mogą współgrać. Jedni będą wykorzystywali efekty działań drugich".

- Przecież wystarczyło słuchać polityków totalnej opozycji z Tuskiem na czele, by dowiedzieć się, że jeśli przegrają wybory, to znaczy, iż doszło do sfałszowania i trzeba sprawę rozstrzygnąć na ulicy. Te groźby padały co prawda w trochę innych okolicznościach – wówczas żywa była koncepcja starcia dwóch bloków, czyli wspólna lista opozycji

- dodał.

CAŁY wywiad z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim - w najbliższym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska", dostępnym już w środę, 31 maja.

Tygodnik można nabyć w wersji papierowej bądź online, klikając TUTAJ.

Źródło: Gazeta Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy