Rosja wycofuje wojska spod Kijowa. Najnowsze wieści z Ukrainy

Artykuł
Jak powiedział reporter telewizji Jim Sciutto, powołując się na dwa źródła wywiadowcze, USA zaobserwowały już ruchy rosyjskich jednostek pod Kijowem.
Fot. Pap

Wojska rosyjskie zaczęły się wycofywać spod kijowa. Taką informacje podała we wtorek rano amerykańska telewizja CNN. Stacja powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie donosi ze jest to oznaka zmiany strategii wojsk rosyjskich.

Jak powiedział reporter telewizji Jim Sciutto, powołując się na dwa źródła wywiadowcze, USA zaobserwowały już ruchy rosyjskich jednostek pod Kijowem. Dodał, że w ocenie wywiadu "to nie jest krótkoterminowe dostosowanie sił, by je przegrupować, ale długoterminowy ruch" świadczący o pogodzeniu się przez Rosję z porażką ofensywy na północy.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik Pentagonu John Kirby, który stwierdził, że w ostatnich dniach Rosjanie zaprzestali prób czynienia postępów pod Kijowem i skoncentrowali swoje wysiłki na wschodzie kraju.

W Stambule, po zakończeniu rozmów z Ukrainą, rosyjski wiceminister obrony Aleksandr Fomin oznajmił, że Rosja ograniczy swoje działania wojskowe na odcinkach pod Kijowem i Czernihowem. Tłumaczył to chęcią "zwiększenia wzajemnego zaufania", potrzebnego do zawarcia porozumienia pokojowego. (PAP)

CZYTAJ: „Niczego nie jeść i nie dotykać”. Negocjacje Ukrainy z Rosją

 

Źródło: Pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy