Rosja przeprowadzi ćwiczenia wojskowe dla rezerwistów

Artykuł
twitter/@EuromaidanPR

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że w okresie od sierpnia do października we wszystkich okręgach wojskowych zostaną przeprowadzone ćwiczenia i szkolenia z udziałem powołanych do czasowej służby rezerwistów.

Jak zaznaczyło ministerstwo, ćwiczenia zaplanowano jeszcze w listopadzie. Uwaga ta ma zapewne zasugerować, że nie mają one związku z obecnym konfliktem na Ukrainie.

Według resortu w ćwiczeniach wezmą udział rezerwiści różnych specjalności - łącznościowcy, żołnierze wojsk rakietowych, artylerzyści, strzelcy zmotoryzowani, specjaliści formacji nadbrzeżnych marynarki wojennej, jednostek pontonowo-mostowych, kolejowych i saperskich oraz żołnierze pododdziałów zabezpieczenia materiałowo-technicznego.

Szczególną uwagę w trakcie ćwiczeń poświęci się opanowaniu przez żołnierzy rezerwy zarówno nowych jak i zmodernizowanych typów uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego i specjalistycznego, a także przyswojeniu przez nich zasad ich eksploatacji, obsługi, remontowania i konserwacji – zaznaczyło ministerstwo.

W przeciwieństwie do wielu państw zachodnich Rosja zwiększa swe wydatki wojskowe i do końca obecnej dekady zamierza przeznaczyć 21 bilionów rubli (586 mld dolarów) ma nową broń i sprzęt dla armii. 

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy