Rosja ostrzeliwuje Ukrainę artylerią ze swego terytorium. USA mają dowody

Artykuł
flickr/DVIDSHUB/CC BY 2.0

Stany Zjednoczone oświadczyły, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium przez granicę pozycje wojsk ukraińskich na Ukrainie, wspierając w ten sposób terrorystów w ich konflikcie z Kijowem.

- Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć większe i potężniejsze wieloprowadnicowe artyleryjskie wyrzutnie rakietowe siłom separatystycznym na Ukrainie i mamy dowody, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium pozycje wojsk ukraińskich - powiedziała podczas briefingu rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.

Jak zaznaczyła, podstawą tych informacji są doniesienia wywiadu. - Nie mogę wam powiedzieć, co jest źródłem tych informacji - dodała.

Rosja konsekwentnie zaprzecza, by była uwikłana w zbrojny konflikt na wschodzie Ukrainy, ale USA oraz ich europejscy sojusznicy oskarżają Moskwę o podsycanie rebelii, w tym poprzez dostawy broni, i w odpowiedzi nałożyli na nią sankcje.

 Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy oświadczyła w środę, że według wstępnych ustaleń rakiety, którymi strącono dwa ukraińskie samoloty bojowe, zostały wystrzelone z terytorium Rosji.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy