Rosja ostrzelała Ukrainę. W ramach odwetu. Japonia odpowiada. Dosadnie

Artykuł
canva.com

Wczoraj, Rosja w ramach odwetu za decyzję m.in. Niemiec o przekazaniu czołgów Ukrainie, przeprowadziła zmasowane ataki rakietowe na terytorium tego kraju. Zginęło co najmniej 11 osób... W odpowiedzi na to, rząd Japonii ogłosił zaostrzenie sankcji wobec Moskwy. Co możemy przez to rozumieć?

"W świetle sytuacji wokół Ukrainy i w celu wzmocnienia międzynarodowych wysiłków na rzecz zapewnienia pokoju, Japonia wprowadzi zakazy eksportu do Rosji, podobnie jak inne duże kraje”, poinformowało Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii. 

Wśród nowych sankcji Japonia zabroni od 3 lutego wysyłania towarów do 49 organizacji w Rosji, które mogłyby zostać wykorzystane do zwiększenia jej zdolności wojskowych. Będą to produkty od armatek wodnych, sprzętu do poszukiwania gazu i sprzętu półprzewodnikowego po szczepionki, a także sprzęt do kontroli rentgenowskiej, materiały wybuchowe i roboty - poinformowało ministerstwo. 

Japonia zamrozi również aktywa trzech rosyjskich podmiotów gospodarczych i 22 osób z Rosji, w tym firmy lotniczej JSC Irkut Corp, producenta pocisków ziemia-powietrze MMZ Avangard, wiceministra obrony generała Miachaiła Mizincewa, ministra sprawiedliwości Konstantina Czuczenki, a także 14 prorosyjskich osób związanych z „aneksją” części południowo-wschodniej Ukrainy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy