Rosja: nietypowy gość z Londynu. Nietoperz z zoo zawitał w okolicach Pskowa

Artykuł
(zdj. ilustracyjne)
Fot. fl;ickr.com/arjuna_zbycho

W Rosji znaleziono rannego nietoperza, który miał na sobie obrączkę z napisem „Londyńskie zoo” i — jak się okazało — zdołał dolecieć do Rosji z Wielkiej Brytanii, pokonując ponad 2000 kilometrów. Nietoperza zranionego przez kota nie udało się jednak uratować.

O jego epopei poinformował najpierw portal BBC News, a za nim media w Rosji. Niewielki nietoperz, ważący zaledwie osiem gramów żył w Londynie, ale widocznie postanowił zobaczyć świat — zauważa rosyjski portal Meduza. Ssak przeleciał ponad dwa tysiące kilometrów, niemal pokonując rekord dystansu dla tego gatunku.

Nietoperz dotarł do obwodu pskowskiego w europejskiej części Rosji i być może ruszyłby w dalszą podróż po tym kraju, aż do Oceanu Spokojnego, ale niestety padł ofiarą kota.

NIestety nietoprza nie udało się uraotwać

Rannego nietoperza z obrączką na łapce z napisem „Londyńskie zoo” znalazła mieszkanka wsi Molgino w obwodzie pskowskim, Swietłana Łapina. Specjaliści nie zdołali jednak uratować zwierzęcia.

Informację o tej historii przekazała BBC brytyjska Fundacja Ochrony Nietoperzy. Fundacja ta uznała, że przypadek ten dostarczy badaczom więcej danych na temat tras migracji, jakie wybierają nietoperze żyjące w Wielkiej Brytanii.

W Rosji wiele portali informacyjnych ubolewa nad smutnym końcem wyprawy nietoperza do tego kraju. Śmierć ciekawskiego nietoperza nie pójdzie na marne, ale i tak go szkoda — podsumowuje Meduza.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy