Przejdź do treści
15:39 Departament Stanu USA poinformował we wtorek, że w Iranie w ciągu 48 godzin wykonano co najmniej 17 wyroków śmierci. Wśród straconych znalazł się student skazany za rzekome szpiegostwo na rzecz Izraela
14:56 Niemcy: pierwsza deportacja do Syrii od wybuchu wojny domowej w tym kraju
14:33 Policja: podejrzany o zabójstwo 16-latki w Mławie we wtorek ma być w Polsce
14:01 Wielka Brytania: Thunberg zatrzymana podczas akcji poparcia dla strajkujących członków Palestine Action
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Inowrocławiu zaprasza na spotkanie z Mateuszem Morawieckim, 29 grudnia,godz. 14.00, Hotel Saline, ul. Solankowa 17, Inowrocław
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Rosja chce omijać zachodnie sankcje. Zwróciła się o pomoc do Turcji

Źródło: canva.com

Rosja zaproponowała Turcji szereg kroków, które umożliwiłyby omijanie części sankcji. Dokument wysłany przed spotkaniem prezydentów dwóch krajów przejął ukraiński wywiad.

Według dokumentu, Rosja zwróciła się o to, by umożliwić jej zakup udziałów w tureckich rafineriach i instalacjach naftowych, co potencjalnie pozwoliłoby na ukrywanie pochodzenia eksportowanej rosyjskiej ropy. Moskwa chce też, by państwowe banki tureckie pozwoliły na otworzenie u siebie kont korespondencyjnych dla objętych sankcjami banków rosyjskich, a także o pozwolenie na działalność rosyjskich firm w tureckich specjalnych strefach ekonomicznych.

Propozycja miała zostać wysłana przed piątkowym spotkaniem prezydentów Turcji i Rosji, Recepa Tayyipa Erdogana i Władimira Putina w Soczi. Nie wiadomo, jak zareagował Stambuł, ale turecki oficjel powiedział dziennikowi „Washington Post”, że Turcja wspiera ukraińską suwerenność. Dodał też, że Turcja jest jednym z niewielu państw, z którymi rozmawia zarówno Rosja, jak i Ukraina.

Wysoki rangą przedstawiciel Kremla miał powiedzieć „Washington Post”, że wcześniejsze próby Rosji ustanowienia alternatywnego mechanizmu płatności, omijającego sankcje za pomocą chińskich banków, spełzły na niczym, bo Chińczycy obawiali się narażenia na amerykańskie restrykcje. Na podobne ryzyko byłyby wystawione tureckie instytucje.

Mimo to, według cytowanych przez dziennik moskiewskich biznesmenów, Turcja - a także Izrael, Chiny i Azerbejdżan - już pomagają rosyjskim firmom w reorganizacji łańcuchów dostaw. Od lutego turecki eksport do Rosji wzrósł o 400 mln dolarów.

PAP

Wiadomości

Guardiola stawia warunki na święta! Chodzi o zbędne kilogramy

Kolejna zmiana w kierownictwie PKP Cargo – spółka i nominaci koalicji 13 grudnia w ogniu kontrowersji

Wigilia bez Samotności

Al Nassr z zakazem transferowym FIFA. W tle milionowy dług

W Boże Narodzenie trafia do śmietników najwięcej jedzenia

Rośnie zadłużenie polskiego przemysłu. W najtrudniejszej sytuacji są najmniejsze firmy

Górnicy z Silesii: „To strzał w twarz”. Mocna konferencja protestujących w Czechowicach-Dziedzicach

Polska coraz bliżej niebezpiecznej granicy zadłużenia

NBA i FIBA szykują nową ligę w Europie!

Urszula Dudziak wspomina byłego męża: „Będę mu wdzięczna na zawsze”

Portugalski gigant chce Pietuszewskiego. Padnie rekord Ekstraklasy?

Wigilijny rachunek w górę. Polacy liczą każdą złotówkę [SONDA]

Rabenda o sytuacji górników kopalni Silesia: chcemy, by mieli taką samą ochronę jak pracownicy spółek skarbu państwa

Uściński w Republice o atakach władzy: chodzi tylko o to, żeby wsadzić do więzienia polityków PiS

Meloni zainaugurowała Muzeum św. Jana Pawła II w Rzymie

Najnowsze

Guardiola stawia warunki na święta! Chodzi o zbędne kilogramy

W Boże Narodzenie trafia do śmietników najwięcej jedzenia

Rośnie zadłużenie polskiego przemysłu. W najtrudniejszej sytuacji są najmniejsze firmy

Górnicy z Silesii nie ustępują

Górnicy z Silesii: „To strzał w twarz”. Mocna konferencja protestujących w Czechowicach-Dziedzicach

Polska coraz bliżej niebezpiecznej granicy zadłużenia

Kolejna zmiana w kierownictwie PKP Cargo – spółka i nominaci koalicji 13 grudnia w ogniu kontrowersji

Wigilia bez Samotności

Al Nassr z zakazem transferowym FIFA. W tle milionowy dług