Rosja bombarduje i ostrzeliwuje Ukrainę. W Mikołajowie zdarzył się cud…

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

Jak poinformował Sztab Generalny armii ukraińskiej - 21 bombardowań lotniczych i 104 ostrzały z systemów rakietowych przeprowadziły w ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie. Agresorzy nadal ostrzeliwują obiekty infrastruktury, ale także obiekty cywilne. - Spod gruzów ostrzelanego bloku mieszkalnego w Mikołajowie na południu Ukrainy uratowano 11-letniego chłopca - poinformował w czwartek prezydent Wołodymyr Zełenski i zapewnił o „sprawiedliwej karze” za ataki na cywilów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował w swoich mediach społecznościowych nagrania pokazujące zniszczony ostrzałami blok mieszkalny w Mikołajowie. Poinformował o uratowaniu 11-latka, który spędził pod gruzami sześć godzin. - Dziecko jest teraz pod opieką lekarzy, a ratownicy poszukują kolejnych siedmiu osób - mówił Zełenski. - Żaden z ostrzałów rosyjskich, przejawów rosyjskiego terroru wobec naszych obywateli i naszych miast nie pozostanie bezkarny. Czeka was sprawiedliwa kara - zapewnił przywódca Ukrainy.

„Łamiąc zasady międzynarodowego prawa humanitarnego, prawa i zasady wojny, przeciwnik atakuje kluczową infrastrukturę i siedziby ludności cywilnej” - oświadczył Sztab Generalny w porannym komunikacie o sytuacji na froncie. Ostrzały i bombardowania w ciągu minionej doby dotknęły ponad 40 miejscowości w Ukrainie. „Wróg atakował w szczególności rejony: Mikołajewa, Winnicy, Czerkasów, Czerniachowa, Biłohoriwki, Spirnego, Pawliwki, Myrnego i Dawydowego Brodu” - głosi komunikat. W atakach Rosjanie wykorzystali pociski lotnicze, rakietowe i manewrujące, a także drony produkcji irańskiej.

 

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy