Rosja blokuje wszystko o Nawalnym. Nawet strony internetowe

Artykuł
W Rosji zablokowali wszystko co dotyczyło Nawalnego
Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

Oprócz witryny nawalny.com władze zablokowały też 48 innych stron internetowych związanych z liderem antykremlowskiej opozycji Aleksiejem Nawalnym – oświadczył w poniedziałek współpracownik Leonid Wołkow, cytowany przez portal telewizji currenttime.tv.

-Na podstawie decyzji prokuratury generalnej zablokowano 49 stron internetowych jednocześnie – poinformował Leonid Wołkow na swoim profilu w komunikatorze Telegram.

Chodzi m.in. o strony samego Wołkowa, współpracującej z Nawalnym prawniczki Lubow Sobol, szefa sztabu Nawalnego w Moskwie Olega Stiepanowa, wszystkie strony byłych sztabów regionalnych oraz założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją — powiadomił Wołkow.

Wcześniej w poniedziałek ekipa Nawalnego poinformowała, że rosyjski regulator Roskomnadzor zablokował stronę nawalny.com. Na zamieszczonym w Telegramie zrzucie ekranu widnieje informacja, że stronę zablokowano, bo — zawiera treści, których publikowanie jest w Rosji zakazane.

Jak pisze portal Meduza.io, jedną z ostatnich publikacji na stronie były wyniki śledztwa dotyczącego biznesu i nieruchomości Wiaczesława Wołodina, przewodniczącego Dumy Państwowej, jest to niższa izba parlamentu w Rosji.

Nawalny odsiaduje karę ok. 2,5 roku więzienia w kolonii karnej nr 2 w Pokrowie za rzekome malwersacje finansowe.
W minionych miesiącach wielu jego współpracowników wyjechało z kraju. Wobec Lubow Sobol toczy się sprawa karna.
W czerwcu moskiewski sąd uznał organizacje związane z Nawalnym, w tym Fundację Walki z Korupcją, za ekstremistyczne.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy