Roland Garros bez Polek. Kania kolejną ofiarą Anniki Beck

FACEBOOK.COM/AGNIESZKARADWANSKA1

Ledwo się rozpoczął wielkoszlemowy turniej Roland Garros a już z paryskimi kortami pożegnały się wszystkie Polskie tenisistki. W pierwszej rundzie z French Open odpadły Agnieszka Radwańska i Magdalena Linnete, natomiast w drugiej pogromczyni Radwańskiej, Annika Beck, odprawiła równiez Paule Kanie.

Annika Beck zajmuje w rankingu WTA dopiero 83, jednak dla naszych zawodniczek stała się prawdziwym koszmarem. Niemka w pierwszej rundzie sensacyjnie wyeliminowała Agnieszkę Radwańską wygrywając z najlepszą polską tenisistką 6:2, 3:6, 6:1, natomiast w kolejnej rundzie jej rywalką została inna Polka Paula Kania. I tym razem nasza reprezentantka okazała się słabsza. Beck do wygranej potrzebowała 73 minut. W dwóch setach pokonała Kanie 6:2, 6:2.

Magdalena Linette przegrała z Włoszką Flavią Pennettą 3:6, 7:5, 1:6. Występ na kortach w stolicy Francji był dla Polki debiutem w Wielkim Szlemie.

Źródło: wtatennis.com