Rodzice z zarzutami usiłowania zabójstwa. Znęcali się nad 3-letnią córką

Artykuł
Podejrzani nie przyznali się do winy.
Fot. Flickr/Paweł Chrabąszcz

Sylwia M. i Przemysław O. usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa 3-letniej córką. Rodzice mieli znęcać się nad córką co najmniej od kwietnia. 28 maja, bijąc ją po głowie, doprowadzili do tego, że w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Sąd postanowił aresztować podejrzanych.

- 23-letnia Sylwia M. i 32-letni Przemysław O. są podejrzani o to, że w okresie co najmniej od kwietnia tego roku do 28 maja, działając wspólnie i w porozumieniu znęcali się fizycznie nad małoletnią córką w wieku 2 lat i 11 miesięcy. Zadali jej uderzenia przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję oraz w twarz, a także nie zapewnili jej niezbędnej pomocy, koniecznej do zaopatrzenia złamania kości ramiennej prawej - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzej Kukawski.

- Do kulminacji doszło 28 maja. Wówczas rodzice mieli spowodować u dziecka urazy w okolicy głowy. Zadając ciosy doprowadzili do licznych zmian w obrębie mózgowia i masywnego obrzęku mózgu - dodał Kukawski.

Karetkę pogotowia miał wezwać ojciec. Dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do szpitala. Lekarze, po tym jak zobaczyli w jakim stanie jest 3-latka, natychmiast zaalarmowali policję. Rodzice zostali zatrzymani. Dziewczynka najprawdopodobniej nadal jest w śpiączce, a rokowania medyczne są niepewne.

Tymczasowy areszt

- Mając na uwadze dobro śledztwa nie mogą ujawnić treści ich wyjaśnień. Zdecydowaliśmy się w niedzielę 30 maja na złożenie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku. Za usiłowanie zabójstwa dziecka grozi kara więzienia nie krótsza niż 8 lat, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności - zaznaczył prokurator Kukawski.

Rodzice usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa córki. Podejrzani mają trójkę dzieci, a kobieta jest w ciąży. Przemysław O. był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności.

Źródło: portalsamorzadowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy