Rocznica Bielańsko-Żoliborskiego klubu „Gazety Polskiej”. Sakiewicz: To właśnie na Żoliborzu tworzyłem struktury konspiracyjne

Artykuł
Klub Gazety Polskiej, zrzeszający patriotów z warszawskich Bielan i Żoliborza, działa już od pięciu lat.
Fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Od powstania Klubu Gazety Polskiej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zrzesza patriotów z Warszawskich dzielnic: Żoliborza i Bielan minęło pięć lat. Z tej okazji w Domu Pielgrzyma Amicus odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem.

Okrągła rocznica była doskonałą okazją spotkania i uczczenia działalności, ale przede wszystkim do podsumowania dotychczasowych osiągnięć klubu.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz stwierdził, że Żoliborz, jest dla niego szczególnie ważnym miejscem. 

- Dla mnie jest to miejsce historyczne. To właśnie na Żoliborzu w latach 80. tworzyłem struktury konspiracyjne. Ponadto pilnowałem grobu ks. Jerzego Popiełuszki w dzień jego pogrzebu. Są tutaj także moje tablice rodzinne rodzinne, m.in. dziadka Ludwika Sakiewicza, obrońcy Lwowa i bohatera kampanii wrześniowej - powiedział. 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy