Robert Kubica coraz bliżej angażu w F1. Ma zastąpić czterokrotnego mistrza świata

Artykuł
Robert Kubica bliżej stałego miejsca w Formule 1. Na przeszkodzie kilku rywali
Fot: Twitter/Robert Kubica

Sebastian Vettel jest coraz bliżej odejścia z Astona Martina, co może otworzyć drzwi przed Robertem Kubicą. Według włoskiego dziennikarza Roberto Chinchero brytyjski zespół rozważa aż trzy kandydatury.

W całym padoku F1 słychać głosy, że Sebastian Vettel po sezonie 2021 zakończy karierę sportową. Jest praktycznie pewne, że z końcem sezonu opuści ekipę Astona Martina. Zapytany Vettel odpowiedział dosyć wymijająco:

- Nie mogę jeszcze nic powiedzieć. Nigdy nie rozmawiałem o mojej sytuacji kontraktowej, ale wkrótce się czegoś dowiecie – powiedział Vettel portalowi „Motosport”.

Pierwszym kandydatem do zastąpienia Vettela, jest Australijczyk Daniel Ricciardo. Zawodnik z MacLarena wygrał niedzielne GP Włoch i jest pewien podpisania kontraktu długoterminowego z brytyjską stajnią. Drugim wyborem dla Astona Martina jest właśnie Robert Kubica, który ma na swoim koncie 99. wyścigów w „Królowej sportów motorowych”. Aston Martin nie wyklucza też angażu wieloletniego kierowcy F1, Niemca Nico Hulkenberga.

Źródło: sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy