Rezolucja Parlamentu Europejskiego zbyt obraźliwa dla Putina?

Artykuł
twitter/@EuromaidanPR

Ambasador Federacji Rosyjskiej przy UE Władimir Czyżow nie przekaże prezydentowi Putinowi tekstu uchwały Parlamentu Europejskiego w sprawie agresji na Ukrainę. Powodem "niestosowność" treści rezolucji.

Ambasador Federacji Rosyjskiej przy UE wystosował pismo do Sekretarza Generalnego PE Klausa Welle, w którym poinformował, że nie przekaże prezydentowi Putinowi treści przyjętych w połowie marca rezolucji.

"Szanowny Panie Sekretarzu,

jestem zmuszony zwrócić załączone do niniejszego pisma rezolucje "Inwazja rosyjska na Ukrainę" oraz "Rosja: Skazanie demonstrantów z placu Bołotnego" przyjęte przez Parlament Europejski w czasie sesji w dniach 10-13 marca 2014 r., ponieważ prośba o przekazanie ich "Prezydentowi, Rządowi i Parlamentowi Federacji Rosyjskiej", z uwagi na ich treść, jest wysoce niestosowna (...)" - brzmi treść pisma Czyżowa.

ambasador_670

W pierwszej z przyjętych rezolucji eurodeputowani wezwali do natychmiastowego wycofania "wszystkich sił zbrojnych przebywających nielegalnie na terytorium Ukrainy" i pełnego przestrzegania prawa międzynarodowego. Natomiast rosyjskie działania na Krymie uznali za "zagrożenie dla bezpieczeństwa UE".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Opozycjoniści z placu Bołotnego w Moskwie trafią do łagru

Źródło: WWW.TELEWIZJAREPUBLIKA.PL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy