Rezolucja PE. Czarnecki w Republice: opozycja reaguje szczękościskiem [wideo]

Tomasz Domański 20-11-2022, 12:14
Telewizja Republika

Rezolucja Parlamentu Europejskiego o uznaniu Rosji za państwowego sponsora terroryzmu stanowiłaby bardzo ważny sygnał nie tylko na arenie międzynarodowej ale także wewnętrznej, powiedział w audycji "Polityczna Kawa" europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Debata na ten temat odbędzie się w poniedziałek w Strasburgu.

- Debata na ten temat była już na poprzedniej sesji Parlamentu Europejskiego, przypomniał gość Tomasza Sakiewicza. "Już różne cuda widziałem, ale myślę, że ten kompromis zostanie zachowany", dodał.

- My te zapisy umieściliśmy w tym samym miejscu co zestrzelenie samolotu malezyjskiego. Myślę, że należy tu być optymistą, że ta rezolucja powinna przejść, mówił w niedzielnym programie Republiki.

- Te nasze racje i ustalenia mają bardzo duże znaczenie w wymiarze wewnętrznym i zewnętrznym, podkreślił eurodeputowany.

"A jak zachowa się nasza opozycja?" - dopytał Tomasz Sakiewicz.

- Oni reagują ze szczękościskiem, skwitował Czarnecki. Zdaniem polityka dzieje się tak za sprawą bliskich relacji z Niemcami i popieraniem dotychczasowej polityki kreowanej przez Berlin, stwierdził.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz całą rozmowę.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy