Republikanie szykują się do wyborów? Bielan: mamy ustalone listy

masz/td 12-05-2022, 13:47
Artykuł
Telewizja Republika

Mimo licznych deklaracji o sojuszu z PiS-em nie jest pewne, czy koalicja w ramach Zjednoczonej Prawicy wytrzyma do końca kadencji. Gość Piotra Nisztora wyjawił w jego programie, że partia ma tu cytat: "ustalone listy wyborcze, z kolejnością kandydatów."

- Czy ja dobrze słyszałem: są ułożone listy? - dopytał Nisztor.

- Nie mogę wypowiadać się za kolegów z PiS i ZP, ale my – jako Republikanie – mamy ustalone zapisy koalicyjne i je egzekwujemy. W najbliższych wyborach tak będzie jak w ostatnich – po jednej jedynce dla SP i Republikanów.

Czy Solidarna Polska znajdzie się na listach ZP?

- Myślę, że taka decyzja zapadła już dawno. W umowach koalicyjnych jest zapis o wspólnym starcie w wyborach. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby iść na wybory oddzielnie, gdyż może się powtórzyć sytuacja sprzed lat, gdy rozdrobnione partie prawicowe przegrały wybory.

Czy będą przedterminowe wybory?

- Nie mam szklanej kuli i nie mogę przewidywać przyszłości. Serio – zawsze istnieje teoretyczna możliwość przyspieszonych wyborów, ale w Polsce w obecnej sytuacji jest to bardzo trudne. Przygotowujemy się do wyborów w ustawowym terminie, podkreślił Bielan w Telewizji Republika.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy