„Republika po południu”. WOT wykonuje swoją powinność, niezależnie od niezasłużonej krytyki

Fot. Twitter/@terytorialsi

Wojska Obrony Terytorialnej od wielu lat spotykały się z atakami, więc to co teraz się dzieje w mediach wokół kryzysu migracyjnego, na nikim już nie robi wrażenia - uważa rzecznik prasowy WOT płk. Marek Pietrzak. „Gdybyśmy robili coś innego, również spotkalibyśmy się krytyką. Wykonujemy swój obowiązek, bronimy granic, to jest nasza powinność” - powiedział Pietrzak w programie „Republika po południu” na antenie TV Republika.

- Wojska Obrony Terytorialnej jedynie wspierają Staż Graniczną. Tylko mały wycinek zadań wykonujemy bezpośrednio na granicy. W tych obszarach działania SG wspierają wojska operacyjne, natomiast żołnierze WOT wykonują zadania w strefie stanu wyjątkowego - zaznaczył rzecznik WOT.

- Wspieramy Straż Graniczną w uszczelnianiu granicy, czy to w postaci patroli konnych, wodnych, a także wykorzystując bezzałogowce, wyposażone m.in, w kamery termowizyjne. One wskazują miejsca gdzie są migranci, w których miejscach próbują przejść przez granicę, gdzie - jeżeli uda im się przekroczyć granicę - czekają na kurierów. Ponadto wspieramy społeczność lokalną - dodał.

- Należy mieć świadomość, że migranci są narzędziem w ręku naszego wschodniego sąsiada. Zostali w to wmanipulowani i to zostali wmanipulowani na własny koszt. Oni się znaleźli w sytuacji niewygodnej dla siebie, większość z nich jest tym zaskoczona. Spodziewali się czegoś innego, spodziewali się, że znajdą się bezpośrednio w Niemczech - zaznaczył Pietrzak.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy