„Republika po południu”. Uściński: Trzeba walczyć o serca i umysły nieprzekonanych do szczepień

Fot. Facebook/Piotr Uściński

- Taka agresja, jaka pojawiła się w Grodzisku, jest nie do przyjęcia – powiedział poseł PiS Piotr Uściński w programie „Republika po południu” na antenie TV Republika, odnosząc się do niedzielnych wydarzeń w Grodzisku Mazowieckim, gdzie grupa antyszczepionkowców usiłowała zakłócić funkcjonowanie punktu szczepień.

Podobne stanowisko przedstawili pozostali goście programu: Przemysław Koperski z Lewicy oraz Aleksander Miszalski z Platformy Obywatelskiej.

Wszystkie siły polityczne powinny potępić takie działania

- Państwo w tym wypadku powinno zareagować z całą stanowczością. Trzeba jasno odgraniczyć, co jest wolnością, a co jest przekroczeniem wolności. Wszystkie siły polityczne powinny potępić takie działania – powiedział Koperski.

- Życzyłbym sobie, by taką jedność zbudować – podchwycił Aleksander Miszalski i dodał, że „samo przekonywanie jest za małym wysiłkiem”.

- Nie możemy stawiać na szali z jednej strony życia Polaków, a z drugiej działania gospodarki – podkreślił poseł PO.

Musimy przemówić do serc i umysłów

Jednak zdaniem Piotra Uścińskiego zmuszanie nie jest najlepszym sposobem i może doprowadzić do zwiększenia społecznych napięć. „Trzeba walczyć o umysły i serca tych ludzi. Trzeba dobierać argumenty, pokazywać fakty. Oby osoby wątpiące jak najszybciej przekonały do szczepień” - podkreślił poseł PiS.

Dodał również, że w przypadku „większej liczby zachorowań zapewne trzeba będzie wprowadzić pewne formy lockdownu, ale nie tak surowe, jak wcześniej”.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy