„Republika po południu". Urbaniak: Nie zazdroszczę rządowi, sytuacja pandemiczna jest trudna

Artykuł
W programie został poruszony temat przedsiębiorców i gospodarki w czasie pandemii COVID-19
Fot. pixabay/fernandozhiminaicela

Gośćmi Ilony Januszewskiej byli: Agnieszka Ścigaj, Michał Urbaniak, Piotr Kaleta oraz Dariusz Standerski. Tematem programu była walka z pandemią i gospodarka w czasie COVID-19.

Według Agnieszki Ścigaj poważnym problemem jest niewydolność służby zdrowia.

- Niepokojąca jest ilość zgonów potwierdzonych na COVID-19, ale i zgonów z powodu nieudzielenia pomocy. Jest to spowodowane niewydolnością służby zdrowia. Ważna jest nasza postawa na co dzień - powiedziała na antenie TV Republika Agnieszka Ścigaj.

- Mam poczucie, że cała odpowiedzialność jest zrzucana na Polaków. Od wielu lat mamy problemy ze służbą zdrowia, a od roku nie wprowadziliśmy nic, co by ją wzmocniło. Widzimy, że ona tutaj poległa i jest niewydolna - dodała Ścigaj.

Michał Urbaniak przyznał, że sytuacja, w której znajdują się Polacy nie jest łatwa.

- Jeśli chodzi o kwestie walki z koronawirusem to nie zazdroszczę rządowi. Trzeba powiedzieć wprost, że sytuacja jest trudna - powiedział Michał Urbaniak

- Mamy problem z kwestią nie tylko szczepionek, ale i leków - dodał.

Według Piotra Kalety ze strony opozycji słychać głównie krytykę. Przyznał, że do tej pory nie usłyszał żadnych konkretnych rozwiązań z ich strony.

- Nie chcę wchodzić w buty opozycji. Te buty nie prowadzą do niczego dobrego. Chciałbym, żeby oprócz krytyki usłyszeć jakąś konstruktywną propozycję - powiedział Kaleta.

- Niewydolność służby zdrowia może to sprawa ilości lekarzy i pielęgniarek. Tutaj rzeczywiście mamy zaniedbania, które się za nami wleką od kiedy rządziła opozycja. Przecież liczba lekarzy jest ograniczona. Ich nie da się wykwalifikować z dnia na dzień - dodał.

Dariusz Standerski zaapelował, by Wielkanoc była czasem, w którym Polacy będą uważać na siebie i swoich bliskich.

- Święta spędźmy w gronie tylko najbliższej rodziny, nośmy maseczki i uważajmy na siebie - powiedział Standerski.

Błąd w systemie rejestracji szczepień

Piotr Kaleta przyznał, że awaria, która się pojawił był niezamierzonym błędem technicznym.

- Każdy błąd w systemie jest po prostu błędem technicznym. Przecież to nie jest kwestia, która była zamierzona. W momencie, kiedy chcemy i musimy zaszczepić jak największą ilość osób, to takie błędy techniczne niestety mogą się zdarzyć - powiedział.

- Chcieliśmy po prostu mieć pewną symulację i zobaczyć czy młodsze osoby też będą chciały się zaszczepić. Tu jest ten pozytywny element. Widzimy, że ludzie chcą się szczepić - przyznał Kaleta.

Polska gospodarka

W programie został poruszony temat przedsiębiorców i gospodarki. Agnieszka Ścigaj przyznała, że wsparcie dla gospodarki jest bardzo istotne.

- Gospodarka bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Należy się zastanowić jak stworzyć przedsiębiorcom dobre warunki, by podnieśli się po pandemii - powiedziała na antenie TV Republika.

- Głównym problemem jest fakt, ze rząd na oślep zamyka i otwiera różne branże. To bardzo duży problem dla gospodarki. Zamiast pozwolić im pracować to się je zamyka - dodał Michał Urbaniak.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy