„Republika po południu”. Kaczyński: Zmiany w ustawie medialnej mają uszczelnić prawo

Fot. flickr.com/Spreewasser

Zmiany w ustawie medialnej mają uszczelnić polskie prawo w tej kwestii — uważa poseł PiS Filip Kaczyński. „Ustawa ma za zadanie zabezpieczyć sytuację, w której kapitał spoza UE tworzy spółkę-córkę na terenie Unii, mogąc w ten sposób inwestować w polskie media. W ten sposób przepisy były obchodzone” — powiedział Kaczyński w programie „Republika po południu” na antenie TV Republika.

Prowadzący program Adrian Stankowski przypomniał, że rozwiązania uniemożliwiające obcemu kapitałowi inwestowanie w media istnieją np. w Niemczech.

- W Polsce, gdy już wszystkie argumenty zostają wyczerpane, to rządzący odwołują się do tego, że coś, gdzieś jest na zachodzie – zauważył poseł KO Paweł Poncyljusz. Jego zdaniem zmiany w ustawie „atak na media, które nie są pod butem władzy. Chodzi o to, by zlikwidować TVN”  dodał.

Dlaczego KO tak nie lubi Polski?

- Dlaczego wy tak nie lubicie Polski?  ripostował Filip Kaczyński. „Dlaczego Polska ma być krajem drugiego sortu i nie może tyle, ile mogą inne kraje?”  dopytywał poseł PiS. Przypomniał, że TVN będzie miała rok na uregulowanie swoich kwestii finansowych, nie jest to więc atak na tę stację.

Brak w tym logiki

Z kolei zdaniem senatora Lewicy Wojciecha Koniecznego, „w tym wszystkim brakuje logiki”.

- Jeśli jest to ważna sfera dla państwa i chcemy iść w tę stronę, by media przedstawiały tylko informacje ważne z punktu widzenia władzy, zawieszając niejako na kołku wolność słowa, to media powinny być tylko Polskie. Z kolei, jeżeli zostawiamy możliwość udziału dla naszych przyjaciół, to dlaczego chcemy wykluczyć Amerykanów. Tym bardziej że słyszymy z ust przedstawicieli PiS, że Niemcy są złe, a tu okazuje się, że mogą mieć udziały w mediach, a Amerykanie — od których kupujemy broń, współpracujemy z nimi w ramach obronności — nie mogą? - pytał senator.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy