„Republika po południu". Czarnek: Szkoła w końcu się odradza

Minister edukacji i nauki wypowiedział się na temat nauczania do życia w rodzinie
Fot. pixabay/sasint

Gościem programu był Przemysław Czarnek.

Minister Przemysław Czarnek zapowiedział, że maj może być miesiącem, w którym wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej.

- Szkoła się odradza. Okoliczności pandemiczne powoli pozwalają do powrotu do nauki stacjonarnej. Realizuje się scenariusz, który zakładaliśmy - przyznał.

- Jesteśmy przekonani, że jeśli dynamika spadku zakażeń się utrzyma, to liczny na to, że w maju wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej - zaznaczył minister.

Czarnek przyznał, że weryfikacja wiedzy uczniów, po pandemii koronawirusa, będzie możliwa głównie po maturach i egzaminach.

- Stan wiedzy uczniów będziemy mogli weryfikować dopiero po powrocie do szkół oraz maturach i egzaminach. Jesteśmy przekonani, że ta wiedza będzie wymagała uzupełnienia - powiedział Czarnek.

- Będziemy wprowadzać dodatkowe godziny uzupełniające, tak by uczniowie mogli nadrobić materiał - dodał.

Minister Przemysław Czarnek powiedział, że nauka zdalna jest koniecznością, jednak nie było innego wyjścia.

- Nauka zdalna jest przykrą koniecznością, ale była jedynym możliwym sposobem prowadzenia edukacji. Niewątpliwie jest ona słabsza od nauki stacjonarnej. Ona oczywiście ma swoje plusy, ale na wielu płaszczyznach wywołuje problemy -przyznał.

- Kondycja fizyczna uczniów nie jest najlepsza. Zajęcia dodatkowe z wychowania fizycznego będą - zaznaczył.

Minister edukacji i nauki wypowiedział się na temat nauczania do życia w rodzinie. Przyznał, że to kwestia, nad którą będą prowadzone rozmowy.

- To nie znaczy, że będziemy zmieniać podstawy programowe albo wpływać na ilość godzin. Jednak będziemy chcieli skupić się na tych kwestiach, które są istotne - przyznał.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy