Przejdź do treści
20:15 Hiszpania: państwowa agencja meteorologiczna AEMET wydała czerwone i pomarańczowe stopnia alarmowe we wschodniej i północno-wschodniej Hiszpanii w związku z intensywnymi opadami deszczu i ryzykiem powodzi
17:34 Ukraina: we wsi Zielony Dąb na Wołyniu upamiętniono Polaków, pomordowanych w 1943 r. przez nacjonalistów ukraińskich. W ich intencji biskupi rzymskokatoliccy odprawili mszę polową, w której uczestniczyli polscy i ukraińscy mieszkańcy tych terenów
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

„Republika po południu". Andruszkiewicz: Dni Borysa Budki są policzone

Źródło: Telewizja Republika

Gośćmi programu byli: Andrzej Grzyb (PSL), Grzegorz Napieralski (PO) oraz Adam Andruszkiewicz (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).

Andrzej Grzyb przyznał, że Fundusz Odbudowy jest dobrą propozycją dla Polskiej gospodarki.

- Oczekiwania co do Funduszu Odbudowy były największe na południu Europy. Gdyby mnie ktoś pytał z PO jak postąpić w sprawie zgody na ratyfikację, to doradzałbym, że należy się w tej sprawie dobrze wypowiedzieć i głosować za - powiedział.

Grzegorz Napieralski zaznaczył, że w Platformie Obywatelskiej jest widoczny kryzys. Dodał, że liczy na to, ze w najbliższym czasie sytuacja w partii ulegnie zmianie.

- Niewątpliwy jest kryzys. Jest on nawet dosyć poważny. Jednak na przestrzeni lat widzimy, że z podobnych kryzysów się już wychodziło w różnych partiach. Takie trzęsienia ziemi się zdarzają - przyznał.

- Mam nadzieję, że zawsze po burzy wychodzi słońce. Nie robiłbym tutaj wiosennych porządków, a zastanowiłbym się jak naprawiać Polskę - dodał.

Napieralski dodał, że należy wyciągać wnioski z tego, co dzieje się w PO oraz innych partiach.

- Należy rozmawiać i dyskutować, a nie wzajemnie się wyrzucać. Wyciągnijmy wnioski - zaapelował.

Adam Andruszkiewicz zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość nie powinno patrzeć na to, co dzieje się w innych partiach politycznych. Dodał, że najważniejsze jest to, aby PiS wygrał wybory i zrealizował swój plan.

- PiS musi wygrywać wybory bez względu na to, co się dzieje w opozycji. To jak w zawodach sportowych, nie patrzy sie wtedy na to, kto biegnie za nami, a na to, jak idzie nam. Należy dawać z siebie wszystko, aby wygrać - powiedział.

- PiS musi robić swoje. Mamy nadzieję, że Polski Ład jest tym, co nas przybliży do wygrania wyborów - dodał.

Andruszkiewicz dodał, że dni Borysa Budki są policzone.

- Należy z PO usunąć Borysa Budkę. On miał zwoływać polityków, a póki co tylko pogrąża tę partię. Dni Borysa Budki są policzone - przyznał.

Ogłoszenie Polskiego Ładu

Andrzej Grzyb przyznał, że po ogłoszeniu planów Polskiego Ładu, największą uwagę zwrócił na zaproponowany pakiet podatkowy.

- Pakiet podatkowy zwrócił moją uwagę. W jego wyniku połowa polaków zyskuje, a druga połowa nie. 3 lata temu zaproponowaliśmy emeryturę bez podatku. Teraz Polski Ład wprowadza taką opcję. Chociaż oczekiwalibyśmy tutaj rozszerzenia tego dla osób, które mają wiąże emerytury - przyznał.

Grzegorz Napieralski przyznał, że po ogłoszeniu Polskiego Ładu PO musi zastanowić się dokładnie nad tym, jakie podejmie decyzje i jakie zaproponuje projekty. Dodał, że nie powinno się tego robić pochopnie.

#RepublikaPoPołudniu | @Napieralski_G: Uważam, że lepiej rozmawiać i dyskutować niż siebie wzajemnie wyrzucać. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 17, 2021

- Ja bym się nie ścigał z partią rządzącą odnośnie tego, kto i kiedy pokaże swoje projekty i decyzje. Bez sensu byłoby gdyby PiS pokazał swoje projekty w sobotę, a PO w niedzielę - zaznaczył.

Adam Andruszkiewicz przyznał, że propozycje Polskiego Ładu sa bardzo ambitne.

- To są ambitne wyzwania, ale musimy w nie iść. Gospodarka nie będzie na nas czekać. Jeśli nie wepniemy się w pociąg światowy, to on odjedzie, a my zostaniemy - powiedział.

#RepublikaPoPołudniu | @Andruszkiewicz1: PiS musi wygrywać wybory bez względu na to, co się dzieje w opozycji. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) May 17, 2021
TV Republika

Wiadomości

Politico: Komisja Europejska porzuciła plan wprowadzenia podatku cyfrowego

Asyż przygotowuje się do odpustu Porcjunkuli i Jubileuszu Młodzieży

Bundestag bez tęczowych flag w biurach posłów. Koniec z wyróżnianiem ideologii LGBT

Mało co ostatnio łączy Polaków, ale Iga TAK! Internet huczy po wygranej!

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam

Z całego świata płyną gratulacje! Świątek pokonała Anisimovą w finale Wimbledonu

IMGW ostrzega przed wzrostem stanów wody. Wiemy, których regionów dotyczy

Prezydent Andrzej Duda do Igi Świątek: napisała Pani historię — nie tylko polskiego sportu, ale i polskiej dumy

Tusk traci większość w sejmie

Świątek rozgromiła do zera Anisimovę w finale Wimbledonu!

Miller szokuje: niech rząd rządzi bez udziału prezydenta

Ks. Krzysztof Dukielski mianowany biskupem pomocniczym diecezji radomskiej

Najnowsze

Politico: Komisja Europejska porzuciła plan wprowadzenia podatku cyfrowego

Świątek zwyciężyła Wimbledon. Czeka ją duża nagroda finansowa i awans w rankingu

Unia Europejska z rekordową liczbą ludności

Księżna Kate w loży królewskiej na Wimbledonie. Owacje na stojąco i wyjątkowy moment z Igą Świątek

Pierwsze słowa Igi po wygranej: nigdy nawet o tym nie marzyłam

Asyż przygotowuje się do odpustu Porcjunkuli i Jubileuszu Młodzieży

Bundestag bez tęczowych flag w biurach posłów. Koniec z wyróżnianiem ideologii LGBT

Mało co ostatnio łączy Polaków, ale Iga TAK! Internet huczy po wygranej!