Republika na Ukrainie: reportaż „Wyszkolenie jest uzbrojeniem” [premiera]

Redakcja Publicystyki 31-07-2022, 16:41
Artykuł
Telewizja Republika

Telewizja Republika zaprasza na reportaż pt. "Wyszkolenie jest uzbrojeniem". To kolejny w cyklu programów o walce oraz skutkach rosyjskiego ataku na Ukrainę. Emisja w niedzielę 31 lipca o godz. 20:30.

Już w pierwszych dniach rosyjskiej agresji na Ukrainę, wielu ludzi na całym świecie zaangażowało się do pomocy krajowi napadniętemu przez odradzające się postsowieckie imperium.

Pomoc ta jest niezbędna, gdyż z porównania potencjałów militarnych stron tego konfliktu, wynika, że przewaga w niemal każdym wymiarze jest po stronie Kremla.

Aby skutecznie obronić swe państwo Siłom Zbrojnym Ukrainy oprócz broni, ekwipunku i amunicji najbardziej brakuje dobrze wyszkolonych żołnierzy.

Zobacz też: Reporterzy Republiki na Ukrainie: „Kamuflaż ważny jak broń” [wideo]

Dlatego szczególnie istotną kwestią jest wsparcie udzielane przez ludzi doświadczonych w prowadzeniu działań bojowych na współczesnym polu walki.

Udzielają go członkowie Grupy Mozart, byli żołnierze sił specjalnych służący w armiach różnych krajów zajmując się od początku wojny trenowaniem ukraińskich żołnierzy i przybyłych z najodleglejszych zakątków świata ochotników.

Na reportaż zaprasza specjalny wysłannik Telewizji Republika na Ukrainę Witold Newelicz.


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy