Reprezentacja Polski dotarła do Rygi. Już niebawem starcie z Łotwą!

Artykuł
Twitter/@LaczyNasPilka

Piłkarska reprezentacja Polski po godzinnym locie dotarła w środę do Rygi. Jeszcze w godzinach popołudniowych podopieczni trenera Jerzego Brzęczka odbędą trening przed czwartkowym meczem z Łotwą w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020.

W przeciwieństwie do wielu poprzednich zgrupowań reprezentacji, tym razem kadrowiczów nie witali pod hotelem kibice. Na gorący doping piłkarze będą mogli liczyć natomiast w czasie meczu. Z Polski spodziewanych jest prawie trzy tysiące fanów.

 Hotel kadrowiczów jest położony w zabytkowym centrum miasta, kilkaset metrów od rzeki Dźwiny. Obok niego znajduje się gmach Łotewskiej Opery Narodowej. Nieopodal stoi Pomnik Wolności, symbol niepodległości tego państwa, a także popularny Zegar Laima, którego wskazówki odmierzają czas w Rydze. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Łotwy, punkt zbiórki dla wielu mieszkańców oraz turystów.

W godzinach popołudniowych piłkarze Brzęczka przeprowadzą trening na stadionie Daugava, gdzie w czwartek o 20.45 (czyli 21.45 miejscowego czasu) zagrają z gospodarzami.
 
Powrót do Polski przewidziany jest bezpośrednio po meczu. Kolejne dwa dni selekcjoner i jego podopieczni spędzą na przygotowaniach do niedzielnego spotkania z Macedonią Północną w Warszawie.

Źródło: IAR, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy