Remis po dwóch meczach finału NBA. Wielki LeBron

facebook.com/Cavs

Tegoroczne finały NBA są jednymi z najbardziej wyrównanych w przeciągu ostatnich lat. Po dwóch spotkaniach utrzymuje się remis 1:1 a w obu spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Za pierwszym razem lepiej zaprezentowali się Warriors, za drugim gracze Cavaliers.

Clevland Cavaliers pokonali Golden State Warriors 95-93 i wyrównali stan finałowej rywalizacji na 1:1. Całe spotkanie było bardzo wyrównane a największa przewaga na koniec kwarty wyniosła zaledwie 3 punkty. Po pierwszej części gry utrzymywał się remis 20:20. Dwie następne, zdobywając kolejno dwa i jeden punktów więcej, wygrali gracze Clevland. Ostatnia kwarta należało do Wojowników, którzy doprowadzili do stanu 87:87. Dogrywkę ostatecznie wygrali Kawalerzyści 8:6.

Lebron James zdobył 39 punktów, zanotował 16 zbiórek i aż 11 asystował. Tym samym gwiazdor uzbierał triple-double. Największa gwiazda Golden State Warriors, Steve Curry, zakończył spotkanie z zaledwie 19 punktami na końcie.

Źródło: nba.com