Rekord dobowej liczby zakażeń. Minister Kraska ujawnił dane

Artykuł
Nowe dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakażeń
Fot. PAP/Andrzej Lange

W Polsce minionej doby potwierdzono 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- 36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent – powiedział Kraska w Radiu Plus.

Jak dodał, z prognoz MZ wynika, że następne dni „także będą z bardzo wysokimi wynikami". - To oczywiście bardzo nas niepokoi, bo będzie się to przekładało na liczbę hospitalizowanych osób – podkreślił.

- Na tę chwilę obserwujemy jeszcze jednak spadek zajętych łóżek – dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem – zauważył, dodając, że następne dni to będzie odwrócenie trendu.

Poinformował, że potwierdzono 1390 przypadków omikronu. - Ok. 30 proc. w naszym kraju to już ten wariant (...). W ciągu najbliższych kilkunastu dni ten wariant całkowicie wyprze wariant delta – powiedział Kraska.

Kraska poinformował również o śmierci 248 osób z COVID-19.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Niedzielski poinformuje między innymi o zmianie zasad kwarantanny w Polsce. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy