Ratownicy TOPR przerwali kolejny dzień poszukiwań 46-letniego turysty, który w sobotę wyszedł na szlak z zamiarem zdobycia Czerwonych Wierchów

Portal TV Republika 29-11-2023, 21:30
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter.com

Ratownicy TOPR w środę po zmroku przerwali kolejny dzień poszukiwań 46-letniego turysty, który w sobotę wyszedł na szlak z zamiarem zdobycia Czerwonych Wierchów. Dotychczas nie natrafiono na żadne ślady poszukiwanego. Zauważono za to lawinisko w Dolinie Tomanowej - poinformował PAP ratownik dyżurny TOPR.

Jak przekazał PAP ratownik, w środowych poszukiwaniach brało udział 18 ratowników TOPR oraz załoga śmigłowca. Teren przeszukano pieszo, na nartach, a także użyto dronów. Ratownicy zauważyli, że w ostatnich dniach na stronę Doliny Tomanowej w Czerwonym Żlebie zeszła lawina śnieżna. Toprowcy za pomocą drona z kamerą przepatrzyli lawinisko, ale nie zauważyli tam żadnych śladów poszukiwanego.

Rejon poszukiwań to: Mała Świstówka, Dolina Tomanowa oraz Adamica, czyli północna grań Ciemniaka po Chudą Przełączkę. W środę nad Tatrami warunki atmosferyczne się poprawiły - zaświeciło słońce, co ułatwiło poszukiwania.

Decyzja o wznowieniu poszukiwań ma być podjęta w czwartek rano.

Poszukiwany 46-letni turysta w sobotę samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wiechy i nie wrócił. W ten dzień panowały niekorzystne warunki turystyczne – padał śnieg i wiał wiatr. Samochód mężczyzny został odnaleziony na parkingu w Kirach przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

O zaginięciu i braku kontaktu z mężczyzną centralę TOPR poinformowała jego znajoma w poniedziałek po południu. Jeszcze w sobotę rano mężczyzna przesłał jej swoje zdjęcia wykonane na Chudej Przełączce w masywie Ciemniaka. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Według relacji kobiety, mężczyzna miał przyjechać do Zakopanego na jeden dzień, bez noclegu. Miał zdobyć Czerwone Wierchy i ewentualnie wejść na Giewont.

Osoby, które widziały samotnego turystę w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu są proszone o kontakt mailowy pod adresem: [email protected] lub telefoniczny z centralą TOPR pod nr 18 206 34 44.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy