Ranking najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie. Imponująca czołówka!

Artykuł
Fot. Flickr/Nike Free Run
www.sportmarketing.pl

50 pań znalazło się na liście najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie. Ranking portalu Sport Marketing zawiera między innymi nazwiska czołowych polskich sportsmenek.

„Metodologia wyboru opierała się przede wszystkim na tym, jak laureatki w ostatnich latach wpływały na rozwój polskiego sportu” – poinformowali autorzy rankingu. Są więc w nim nie tylko aktywne zawodniczki, ale także panie, które zarządzają i promują Polskę na arenie międzynarodowej.

Bez niespodzianki, na pierwszym miejscu jest Anna Lewandowska. Nie tylko trenowała karate i nadal dba o kondycję, ale także świetnie zarządza firmami. W rankingu została doceniona za wpływ na społeczeństwo. „Podobnie jak Chodakowska zaktywizowała ludzi do uprawiania sportu. Jeszcze większą rolę przywiązuje do zdrowego odżywiania. Marki produkujące fit-żywność to jedno, ale dużą rolę odegrała w diecie Roberta Lewandowskiego i wielu innych reprezentantów Polski w piłce nożnej” – napisano w uzasadnieniu jej zwycięstwa.

Druga jest Iga Świątek. „Dzisiaj Świątek to nie tylko bardzo dobrze zapowiadająca się gwiazda tenisa i popularna sportsmenka, ale także atrakcyjna osoba do podpisywania umów sponsorskich. Światowe marki same zgłaszają się z propozycjami, czego efektem niedawny kontrakt z Rolexem, który wybiera tylko najlepszych” – czytamy w materiale.

W pierwszej trójce jest jeszcze Joanna Jędrzejczyk. „Jako jedna z nielicznych polskich sportsmenek potrafiła zbudować swój wizerunek poza granicami naszego kraju i ciągle poszerza kręgi swoich fanów, promując przy tym polski sport. Joanna Jędrzejczyk swoim charakterem potrafiła przyciągnąć również wiele światowych marek, które chcą wykorzystywać jej wizerunek do promocji swoich towarów i usług” – zauważyli autorzy rankingu.

Źródło: Sport Marketing

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy