Rakiety Huti ostrzelały statek z polską załogą! Trafiły marynarza!
Jeden marynarz został poważnie ranny w wyniku ostrzelania statku handlowego polskiego operatora przez jemeńskich rebeliantów Huti w Zatoce Adeńskiej, o czym powiadomiła armia amerykańska.
Po ostrzale statek handlowy Verbena, płynący pod banderą Palau, powiadomił o „uszkodzeniach i pożarach na pokładzie”, a także o tym, że jeden marynarz został ciężko ranny – podało w komunikacie Centralne Dowództwo USA (CENTCOM).
Ranny został ewakuowany przez siły amerykańskie na „pobliski statek partnerski” w celu udzielenia mu pomocy medycznej. Na pokładzie trwa walka z ogniem.
Verbena, która ma ukraińskiego właściciela i polskiego operatora, kotwiczyła ostatnio w Malezji i zmierzała do Włoch z ładunkiem drewna do celów budowlanych. Wspierani przez Iran Huti zaatakowali tę jednostkę w Zatoce Adeńskiej już po raz drugi w ciągu 24 godzin.
Najnowsze
Kolejne dobre informacje z rynku ropy naftowej. Ceny ropy spadają!
SPRAWDŹ TO!
Mec. Lewandowski chce przesłuchania Tuska. "Nie wyobrażam sobie..."
W Niemczech znaleziono trzeci dron i materiały wybuchowe po ataku na lotnisko w Lipsku