Putinowcy atakują, Ukraińcy odpierają. Kolejny miesiąc walk o Bachmut

Artykuł
Facebook.com/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski poinformował dziś, że nadal trwa waleczna obrona Bachmutu przed atakami sił rosyjskich. Jak przekazano - ukraińskie wojska z sukcesem odpierają grupy szturmowe przeciwnika, które starają się przebić z obrzeży do centrum miasta.

W tym tygodniu mija drugi miesiąc ciężkich walk o Bachmut, przypomniała wiceminister obrony Hanna Malar.

„Na kierunku bachmuckim stale niszczony jest sprzęt przeciwnika, jego żywa siła i wrogie składy. Grupy szturmowe wroga starają się przesuwać z obrzeży do centrum miasta, jednak siły obrony (Ukrainy) działają i niszczą ich 24/7”, napisał Syrski w Telegramie.

Generał wyjaśnił, że przeciwko Rosjanom walczy artyleria 24. brygady im. Króla Daniela, zaś ataki piechoty powstrzymuje desant z 80. brygady ukraińskiej armii.

„Wyczyn każdego z naszych wojowników zapisze się w historii Ukrainy. Zwyciężymy! Chwała Ukrainie!”, podsumował Syrski.

Sytuację w Bachmucie skomentowała także wiceminister obrony Hanna Malar, która wskazała, że w tym tygodniu mija drugi miesiąc zaostrzenia walk o to miasto.

„Nikt nie wierzył, że w warunkach tak intensywnych ataków wroga można utrzymać miasto ponad tydzień, maksimum dwa. Jednak dzięki męstwu i bohaterstwu tysięcy naszych żołnierzy, a także umiejętnemu dowodzeniu naszych generałów i oficerów obrona Bachmutu trwa i jej możliwości nie zostały jeszcze wyczerpane”, oświadczyła.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy