Przejdź do treści
09:43 Ukraina: 49 dronów uderzeniowych wysłała Rosja do ataków na Ukrainę ostatniej nocy; 40 z nich zostało zestrzelonych lub unieszkodliwionych, jednak w pięciu miejscach odnotowano uderzenia w cele
09:28 Małopolskie: pięciu nastolatków i kierowca zostało rannych w wypadku autokaru wracającego ze spotkania młodych w Lednicy. W sobotę rano w Rzepienniku Suchym pojazd zjechał na drugi pas i wpadł do rowu
08:59 PSP: 846 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami; jedna osoba została ranna
8:20 Niemcy: atak nożownika w supermarkecie w Berlinie, jedna osoba ciężko ranna
08.01 IMGW: ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami dla 12 województw. Należy spodziewać się opadów deszczu i gradu, a także silnego wiatru
7:36 W niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Putin znowu pręży muskuły! Obwód Kaliningradzki dozbrojony pułkiem S-400 Triumf. Pociski mają zasięg 400 kilometów

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/www.vitalykuzmin.net/Military / http://www.vitalykuzmin.net/Copyright-policy (CC BY-SA 4.0)

Rosyjskie słuzby prasowe Floty Bałtyckiej przekazałay informację, że siły obrony przeciwlotniczej obwodu kaliningradzkiego w Rosji zostały wzmocnione pułkiem systemu rakietowego S-400 Triumf. Baterie mają zostać wprowadzone do służby do końca tygodnia.

 

Służby prasowe Floty Bałtyckiej (części Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej) podając informację o dozbrojeniu obrony przeciwlotnieczej obwodu kaliningradzkiego pułkiem S-400 Triumf, nie podały miejsca dyslokacji baterii.

Pułk miał wcześniej przejść strzelanie bojowe na poligonie Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim.

Pułk S-400 składa się z trzech dywizjonów, tj. 24 baterii. 

Według źródeł rosyjskich S-400 jest w stanie niszczyć samoloty i pociski manewrujące na odległość do 400 kilometrów, a cele balistyczne o prędkości do 4,8 km/s - na dystansie do 60 kilometrów. 

 

media

Wiadomości

Sachajko: to jest najbardziej szkodliwy rząd, jaki można sobie wyobrazić

Kalisz: PKW zbiera się ws. błędów w protokołach

Wracali z Lednicy. Ich autokar wpadł do rowu, są poszkodowani

Donald Trump powrócił w wielkim stylu! Owacja na stojąco podczas UFC 316

„Słowo na ch…”. W koalicji rządzącej zapanował chaos i strach

Mit o "ukradzionych wyborach" i hejt na Nawrockiego. Paprocka ostro: to są rzeczy skandaliczne

Siostry odnalazły się po 70 latach. Bliźniaczki rozdzieliła matka

To oni decydują o losach globalnego przemysłu motoryzacyjnego

Zamieszki w Los Angeles. Trump wyśle Gwardię Narodową

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Najnowsze

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Donald Trump powrócił w wielkim stylu! Owacja na stojąco podczas UFC 316

„Słowo na ch…”. W koalicji rządzącej zapanował chaos i strach

Mit o "ukradzionych wyborach" i hejt na Nawrockiego. Paprocka ostro: to są rzeczy skandaliczne

Siostry odnalazły się po 70 latach. Bliźniaczki rozdzieliła matka

Sachajko: to jest najbardziej szkodliwy rząd, jaki można sobie wyobrazić

Kalisz: PKW zbiera się ws. błędów w protokołach

Wracali z Lednicy. Ich autokar wpadł do rowu, są poszkodowani